close icon
page-title
Droga bez powrotu 4: Krwawe początki
Droga bez powrotu 4: Krwawe początki

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Wrong Turn 4: Bloody Beginnings
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Niemcy, Stany Zjednoczone
 • Wydawca: Summit Entertainment

Droga bez powrotu 4: Krwawe początki 2011 eKino TV - Cały film

star5.7
1038Ocen
date2011
date1h 33m

Skomentuj

 • avatar

  GrooveGazer

  |4 godziny temu
  ok wyjaśnij mi dlaczego ten film jest tak dobrze oceniany? Niby spoko efekty i fajny plot twist ale no bez przesady bo du$# nie urywa;/
 • avatar

  WesternWanderer

  |3 dni temu
  Mega fajny
 • avatar

  TonnyMonntana

  |3 dni temu
  Chyba wszyscy się zgodzimy żeby trzymać tą stronke i robić keep gate bo nie chcemy żeby nam zamknęli jej jak inne;(
 • avatar

  WorldEXC12

  |3 dni temu
  Jestem krytykiem filmowym, a poniżej przestawie kilka argumentów dlaczego ten film jest jedną z najlepszych odsłon teggo gatu (czytaj dalej...)
 • avatar

  Gucio2

  |4 dni temu
  ludzie co sie prują bo są boomerami i nie wiedzą jak odpalić strima omg xdd
 • avatar

  DaveAmeryka

  |12 dni temu
  Ciekawy: tak. Wciągający: tak. Ale pedały, transy i pomoc dla uchodźców: nie. Szkoda, bo byłby wart polecenia, a NIE jest.
 • avatar

  ChillSeries

  |14 dni temu
  znajomi polecali a ja znowu jak głupia nie posłuchałam swojego głosu rozsądku
 • avatar

  DramaDevotee

  |14 dni temu
  pov: przyszedłeś poczytać jak stare Julki narzekają że nie mogą włączyć filmu
 • avatar

  dx87

  |14 dni temu
  Szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 1h 33m.

Spis treści

Droga bez powrotu 4: Krwawe początki (2011) za darmo online

Czwarta część kultowej serii horrorów "Droga bez powrotu" zabierze nas w mroczną podróż do przeszłości, ukazując krwawe początki tajemniczego szpitala psychiatrycznego w Górach San Juana. Akcja filmu rozgrywa się w latach 40. XX wieku, kiedy to w odległym zakątku Kanady powstaje nowoczesny ośrodek leczniczy Słoneczna Dolina. Placówka szybko zyskuje złowieską sławę, prowadząc kontrowersyjne eksperymenty na pacjentach. Niebawem dochodzi tam do serii tajemniczych zgonów i aktów okrucieństwa.

Pewnego dnia grupa młodych stażystów przybywa do Słonecznej Doliny, aby rozpocząć praktyki pod okiem doświadczonej pielęgniarki Ruby. Szybko orientują się, że placówka skrywa mroczne sekrety, a psychopatyczni pacjenci uciekają spod kontroli. Kiedy wybucha zemsta podopiecznych, rozpętuje się istne piekło. Stażyści muszą walczyć o przetrwanie z mutantami spragnionymi krwi.

Niebezpieczne początki Słonecznej Doliny i szpitala psychiatrycznego

Sceneria filmu przenosi nas do Kanady lat 40. XX wieku. W odległym rejonie gór powstaje nowoczesny zakład leczniczy Słoneczna Dolina, który ma być wzorem humanitarnego traktowania osób chorych psychicznie. Jednak już na samym początku pojawiają się znaki zapytania. Ośrodek zostaje zbudowany z dala od cywilizacji, w odludnym i niedostępnym miejscu. Czy aby na pewno chodzi o dobro pacjentów?

Pierwsi lekarze i pielęgniarki przybywają do Słonecznej Doliny pełni entuzjazmu i gotowi do pracy. Jednak szybko okazuje się, że placówka skrywa mroczne tajemnice. Wkrótce rozpoczną się tam kontrowersyjne eksperymenty medyczne, mające bardziej charakter okrucieństwa niż terapii.

Zemsta pacjentów na pielęgniarce Ruby

Jedną z pierwszych pielęgniarek, która rozpoczyna pracę w Słonecznej Dolinie, jest Ruby. To surowa kobieta o wyniosłym usposobieniu, która szybko zyskuje władzę nad pacjentami. Ruby lubuje się w okrucieństwie i znęcaniu się nad podopiecznymi. Wykorzystuje swoją pozycję, aby bez skrupułów eksperymentować na bezsilnych chorych.

W pewnym momencie dochodzi jednak do buntu pacjentów, którzy postanawiają wymierzyć zemstę na swojej oprawczyni. W bestialski sposób mordują Ruby, dając upust swej nienawiści do okrutnej pielęgniarki. Jednak na tym się nie kończy. Pacjenci uciekają z ośrodka i rozpoczynają polowanie na inny personel oraz nowo przybyłych stażystów.

Droga bez powrotu 4: Krwawe początki

Osobliwe eksperymenty i metody leczenia w latach 40.

Słoneczna Dolina szybko okazuje się piekłem na ziemi zarówno dla pacjentów, jak i personelu. W szpitalu mają miejsce przerażające eksperymenty medyczne, które z pozoru mają charakter terapeutyczny, ale w rzeczywistości są zwyczajnym okrucieństwem.

Lekarze testują na pacjentach wstrząsy elektryczne, eksperymentalne leki, lobotomię oraz inne kontrowersyjne metody. Wszystko to pod pozorem leczenia i troski o chorych. Jednak prawdziwym celem jest sprawowanie nieograniczonej kontroli poprzez zastraszanie i kaleczenie.

Słoneczna Dolina to przerażające miejsce, gdzie pod pozorem nowoczesnej terapii kryją się tylko okrucieństwo i przemoc.

Psychopatyczni pacjenci-mutanci polują na przetrwanie

W wyniku bestialskich eksperymentów część pacjentów z Słonecznej Doliny ulega przerażającym mutacjom. Z ludzi zamieniają się w zwierzęce istoty - pół ludzi, pół potworów. Nie potrafią normalnie funkcjonować w społeczeństwie i stają się jeszcze bardziej nieprzewidywalni oraz agresywni.

Kiedy udaje im się uciec z ośrodka, zaczynają przemierzać okoliczne lasy niczym dzikie bestie. Ich umysły całkowicie się załamują. Żyją jak zwierzęta, polując i zabijając, by przetrwać. Atakują każdego człowieka, który pojawi się na ich terytorium.

 • Mutanci są nieprzewidywalni i niebezpieczni
 • Polują na ludzi jak dzikie bestie
 • Pragną przetrwać za wszelką cenę

Okrucieństwo i przemoc bez reszty

W Słonecznej Dolinie nie ma miejsca na litość i współczucie. Pacjenci są traktowani w nieludzki sposób - jak zwierzęta doświadczalne lub niewolnicy. Personel ośrodka daje upust swoim najmroczniejszym instynktom, stosując nieustanną przemoc fizyczną i psychiczną.

W filmie nie brakuje drastycznych scen pobić, gwałtów, okaleczeń i morderstw. Twórcy pokazują, do czego zdolni są ludzie, gdy nie muszą liczyć się z konsekwencjami. Bezkarnie znęcają się nad bezbronnymi pacjentami, którzy w końcu wpadają w szał i pragną zemsty.

Droga bez powrotu 4: Krwawe początki

Krwawe żniwo zabójczych pacjentów

Kiedy mutanci uciekają ze szpitala psychiatrycznego, rozpoczynają prawdziwe krwawe żniwo. Atakują każdego napotkanego człowieka - personel placówki oraz niewinnych stażystów. Nie oszczędzają nikogo, zabijając w bestialski, krwawy sposób.

W finałowej masakrze giną niemal wszyscy bohaterowie filmu. Z rąk mutantów-pacjentów ponosi śmierć cały personel szpitala. Na oczach widzów rozgrywają się drastyczne sceny rozrysowywania ciał i wyrwanych wnętrzności. Okrucieństwo rodzi okrucieństwo.

Mutanci bez litości mordują każdego, kto stanie im na drodze. Nikt nie jest bezpieczny.

Podsumowanie krwawych wydarzeń w Słonecznej Dolinie

Film "Droga bez powrotu 4: Krwawe początki" to mroczna historia tajemniczego szpitala psychiatrycznego Słoneczna Dolina. Akcja rozgrywa się w latach 40., kiedy to w Kanadzie powstaje nowoczesny ośrodek leczniczy. Jednak szybko okazuje się, że placówka skrywa mroczne sekrety. Lekarze przeprowadzają tam kontrowersyjne eksperymenty na pacjentach. Gdy dochodzi do buntu podopiecznych, rozpętuje się istne piekło. Zmasakrowana zostaje okrutna pielęgniarka Ruby. Na teren szpitala przybywają stażyści, którzy muszą stawić czoła zmutowanym, krwiożerczym pacjentom. Walka o przetrwanie wśród okrucieństwa i przemocy.

Film pokazuje mroczną stronę rzekomo humanitarnego leczenia osób chorych psychicznie w pierwszej połowie XX wieku. Pod pozorem nowoczesnej terapii kryje się zwyczajne okrucieństwo i barbarzyństwo personelu medycznego. Pacjenci są traktowani jak zwierzęta laboratoryjne, na których przeprowadza się nieetyczne eksperymenty. W końcu dochodzi do buntu i krwawej zemsty ze strony zmaltretowanych chorych. Masakra w ośrodku pokazuje, do czego zdolni są ludzie pozbawieni hamulców moralnych.

Film odznacza się realistycznymi scenami przemocy i krwawej rozrywki. Idealna propozycja dla fanów mocnych wrażeń i horrorów. Produkcja trzyma w napięciu od początku do końca, a efekty specjalne i charakteryzacja stoją na wysokim poziomie. Jeśli ktoś lubi oglądać drastyczne sceny i nie boi się widoku krwi, powinien sięgnąć po ten tytuł. Dobry sposób na mocne emocje przed ekranem.

Film dostępny jest za darmo i legalnie na portalu ekino.tv. Można go obejrzeć w całości bez rejestracji i logowania, z polskim lektorem lub napisami. Gorąco polecam ten mroczny horror wszystkim amatorom mocnych wrażeń. To świetna okazja, aby przekonać się samemu, jakie piekło miało miejsce w tajemniczej Słonecznej Dolinie.

9 Podobnych Filmów

Laura Mańkowska

Laura Mańkowska

Witaj! Jestem Laura, architektką światów filmowych na moim portalu! Tutaj każda recenzja to podróż w głąb emocji i fabuły. Moje słowa to nitki, które splecione tworzą sieć opowieści, uwięzionych w kadrach. Odkrywam dla Ciebie niezwykłe historie, ukryte między wierszami dialogów i dramatycznych scen. Moje recenzje są jak klucze, otwierające drzwi do magicznych światów. Tutaj pasja spotyka się z merytoryką, tworząc społeczność kinowych entuzjastów. Zapraszam Cię do mojego kina marzeń!

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 6 Liczba głosów: 1038

Udostępnij