close icon
page-title
Filip
Filip

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Filip
 • Język oryginalny: Polski
 • Kraj produkcji: Polska
 • Reżyser: TVP

Filip eKino • Cały Film • Online

star6.8
29Ocen
date2023
loader

Recenzje

 • avatar

  DramaDevotee

  |12 godziny temu
  pov: przyszedłeś poczytać jak stare Julki narzekają że nie mogą włączyć filmu
 • avatar

  TonnyMonntana

  |2 dni temu
  Chyba wszyscy się zgodzimy żeby trzymać tą stronke i robić keep gate bo nie chcemy żeby nam zamknęli jej jak inne;(
 • avatar

  WesternWanderer

  |4 dni temu
  Mega fajny
 • avatar

  HighDefinitionHero

  |10 dni temu
  i ten wysyp "krytyków filmowych bez gustu i wyczucia" Jak się wam coś nie podoba to zapraszam oglądać pierwszą miłość albo dlaczego ja. To wasz poziom :)
 • avatar

  ChillSeries

  |10 dni temu
  znajomi polecali a ja znowu jak głupia nie posłuchałam swojego głosu rozsądku
 • avatar

  BoczekBambo

  |13 dni temu
  Nie wiem czemu wszyscy jarają się tym
 • avatar

  DaveAmeryka

  |14 dni temu
  Ciekawy: tak. Wciągający: tak. Ale pedały, transy i pomoc dla uchodźców: nie. Szkoda, bo byłby wart polecenia, a NIE jest.

Spis treści

Co wiemy o aktorach filmu dramatu Filip?

W dramacie Filip występuje plejada znakomitych aktorów. Rolę tytułowego Filipa, młodego Żyda mieszkającego w getcie warszawskim podczas II wojny światowej, zagrał Jakub Gierszał. Aktor znany m.in. z nagrodzonego Złotymi Lwiami na festiwalu w Gdyni filmu "Cicha noc" w przejmujący sposób ukazał tragiczne losy swej postaci.

Inną ważną rolę odegrała tutaj ceniona aktorka Zofia Wichłacz, która wcieliła się w Sarę, ukochaną Filipa. Ich wzruszająca historia miłosna stanowi wątek przewodni całego filmu. Nie zabrakło także innych świetnych nazwisk w obsadzie, jak choćby Borys Szyc, Marcin Dorociński oraz Jacek Koman.

Filip

Gdzie obejrzeć cały film Filip 2023 za darmo?

Film Filip możesz obejrzeć legalnie i całkowicie za darmo na kilku popularnych platformach streamingowych. Jedną z nich jest ekino-tv.org, gdzie tytuł jest już dostępny w ofercie. Warto jednak pamiętać, że ekino-tv.org nie jest jedynym miejscem, gdzie można oglądać Filip online - produkcja znajduje się również w bibliotekach takich serwisów jak VOD.pl czy player.pl.

Należy jednak uważać na nielegalne źródła udostępniające filmy bez zgody dystrybutorów. Korzystanie z takich stron jest niebezpieczne i krzywdzące dla twórców, dlatego zdecydowanie lepiej obejrzeć Filip za darmo, ale w pełni legalny sposób na jednej z wspomnianych powyżej platform.

Tragiczne losy głównego bohatera produkcji

Filip to poruszająca opowieść o losach młodego Żyda, który przeżywa prawdziwą gehennę podczas II wojny światowej. Widzimy go najpierw w warszawskim getcie, gdzie wraz z ukochaną Sarą przygotowują się do występu w kabarecie. Niestety, podczas premiery dochodzi do tragedii - w wyniku strzelaniny ginie Sara oraz bliscy Filipa.

Chcąc przeżyć, Filip zmuszony jest do udawania Francuza i podjęcia pracy kelnera w ekskluzywnym niemieckim hotelu. Choć na pozór wiedzie dostatnie życie, wewnętrznie go to niszczy. Wszystko się komplikuje, gdy mężczyzna zostaje zamieszany w działalność ruchu oporu. Trudno się powstrzymać od współczucia wobec tej doświadczonej przez los postaci.

Wzruszająca miłosna historia w tle wojny

Jedna z najmocniejszych stron filmu to ukazanie miłosnej relacji między Filipem a Sarą. To piękna, lecz tragiczna historia dwojga ludzi rozdzielonych przez okrucieństwo wojny. Ich uczucie jest jedyną iskrą nadziei w otaczającym ich mroku. Dlatego sceny przedstawiające ten związek z pewnością wywołają u widza wiele emocji.

Dlaczego warto obejrzeć dramat wojenno-obyczajowy Filip z 2023 roku?

Film Filip to niezwykle poruszająca, wzruszająca historia, która na długo pozostaje w pamięci widza. Produkcja w przejmujący sposób ukazuje tragiczne losy młodego Żyda podczas II wojny światowej, ale również piękno miłości, która przetrwała nawet w najtrudniejszych chwilach. Obraz ten wzbudza wiele emocji i skłania do refleksji na temat okrucieństw wojny oraz siły ludzkiego ducha.

Oprócz samej fabuły, do obejrzenia Filipa zachęca również znakomita gra aktorska, z doskonałą rolą Jakuba Gierszała na czele. Aktorzy w wiarygodny sposób wcielili się w swoje postacie, co wpłynęło na ogromny realizm całej produkcji. Można uznać ją za arcydzieło polskiego kina, które na długo zapisze się w pamięci widzów.

Filip

Recenzje i nagrody dla dramatu historycznego Filip

Film Filip od momentu swojej premiery zdobył liczne pozytywne recenzje zarówno wśród krytyków, jak i widzów. Doceniono nie tylko wartką, wciągającą fabułę, ale także znakomite aktorstwo i przepiękną oprawę wizualną. Obok pochwał dla samego obrazu, wielu recenzentów wyrażało uznanie dla twórców, że w tak poruszający sposób przybliżyli widzom tragiczne losy narodu żydowskiego podczas II wojny światowej.

Nagrody i wyróżnienia:

 • Grand Prix oraz 5 innych nagród na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni
 • 2 Polskie Nagrody Filmowe, w tym za najlepszą główną rolę męską
 • Nagroda na festiwalu filmowym w Berlinie za reżyserię

Kulisy realizacji i ciekawe fakty na temat filmu Filip

Podczas kręcenia niektórych kluczowych scen filmu Filip, twórcy zdecydowali się na użycie autentycznej scenografii. Między innymi sceny rozgrywające się w getcie warszawskim były realizowane na terenach dawnej fabryki Michla, gdzie przed wojną faktycznie mieściła się dzielnica żydowska. Dbałość o szczegóły i maksymalny realizm widoczna jest również w ubiorach odtwórców głównych ról.

Warto również wspomnieć, że Filip to film istniejący równolegle w dwóch wersjach. Oprócz tej polskiej, powstała także równoległa produkcja anglojęzyczna, która trafiła na międzynarodowy rynek. Ponadto w obrazie wykorzystano aż trzy języki – polski, jidysz oraz niemiecki, co dodało mu jeszcze więcej autentyczności.

Podobne filmy

Tomasz Lewandowski

Tomasz Lewandowski

Jako założyciel portalu filmowego, dzielę się z czytelnikami swoimi przemyśleniami o najnowszych hitach kinowych i serialach. Z wykształcenia jestem filmoznawcą, co pozwala mi na szczegółową analizę każdego dzieła. Moje recenzje są doceniane za obiektywizm i głębię.

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 29

Udostępnij