close icon
page-title
Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki
Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Raiders of the Lost Ark
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
 • Wydawca: Paramount

Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki 1981 eKino TV - Cały film

star7.9
12003Ocen
date1981
date1h 55m

Skomentuj

 • avatar

  TonnyMonntana

  |5 godziny temu
  Chyba wszyscy się zgodzimy żeby trzymać tą stronke i robić keep gate bo nie chcemy żeby nam zamknęli jej jak inne;(
 • avatar

  WesternWanderer

  |2 dni temu
  Mega fajny
 • avatar

  dx87

  |3 dni temu
  Szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 1h 55m.
 • avatar

  Gucio2

  |4 dni temu
  ludzie co sie prują bo są boomerami i nie wiedzą jak odpalić strima omg xdd
 • avatar

  ChillSeries

  |7 dni temu
  znajomi polecali a ja znowu jak głupia nie posłuchałam swojego głosu rozsądku
 • avatar

  GrooveGazer

  |8 dni temu
  ok wyjaśnij mi dlaczego ten film jest tak dobrze oceniany? Niby spoko efekty i fajny plot twist ale no bez przesady bo du$# nie urywa;/
 • avatar

  DaveAmeryka

  |10 dni temu
  Ciekawy: tak. Wciągający: tak. Ale pedały, transy i pomoc dla uchodźców: nie. Szkoda, bo byłby wart polecenia, a NIE jest.
 • avatar

  DramaDevotee

  |11 dni temu
  pov: przyszedłeś poczytać jak stare Julki narzekają że nie mogą włączyć filmu

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Archeolog Indiana Jones wyrusza na poszukiwanie biblijnej Arki Przymierza

W pierwszym akcie filmu "Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki" poznajemy głównego bohatera, archeologa Indianę Jonesa (Harrison Ford). Profesor uniwersytetu wyrusza na niebezpieczną wyprawę do Peru, aby odnaleźć cenną złotą figurkę. Niestety, po tym jak odnajduje poszukiwany artefakt, jego były kolega Rene Belloq (Paul Freeman) porywa go i kradnie mu zdobycz.

Indy wraca do uczelni, gdzie dowiaduje się o poszukiwaniu biblijnej Arki Przymierza - mistycznej skrzyni, w której według Biblii znajdowały się tablice z 10 Przykazaniami. Co więcej, naziści również są zainteresowani znalezieniem Arki dla własnych, niecnych celów.

Indiana Jones, za namową Marcusa Brody’ego (Denholm Elliott), podejmuje się odnalezienia starożytnej relikwii przed niemieckimi wojskami dowodzonymi przez pułkownika Dietricha (Wolf Kahler). Zaczyna się wyścig z czasem i zacięta rywalizacja o Arkę Przymierza.

Początek filmu wprowadza nas idealnie w klimat przygodowej opowieści z nieustraszonym archeologiem w roli głównej. W dalszej części czekają nas emocjonujące zwroty akcji w tej walce o biblijną Arkę.

Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki

Naziści pragną wykraść Arkę dla własnych celów

Jones ruszając na poszukiwania mistycznej arki, spotyka dawną miłość Marion Ravenwood (Karen Allen), która początkowo nie jest nim zachwycona, ale ostatecznie dołącza do niebezpiecznej wyprawy. Odnalezienie starożytnej relikwii nie będzie łatwe.

Tymczasem naziści przejmują archeologiczne wykopaliska w Egipcie, gdzie ukryta ma być Arka Przymierza. Korzystają z pomocy Rene Belloq, który pracuje dla niemieckiej armii i chce sam zdobyć arkę. Ich zamiary co do wykorzystania biblijnej skrzyni nie są z pewnością pokojowe.

„Indiana Jones musi wykazać się sprytem i odwagą, by pokonać nazistów w wyścigu o Arkę.”

W tej części rozpoczyna się prawdziwy wyścig o Arkę i walka nie tylko z czasem, ale też z przebiegłym wrogiem. Indiana Jones będzie musiał stawić czoło licznym niebezpieczeństwom i przeszkodom na drodze do zdobycia biblijnej Arki Przymierza przed niemiecką armią.

Wyścig z nazistami o odnalezienie starożytnej relikwii

Poszukiwania Arki zaprowadzą Jonesa i jego towarzyszy do Egiptu. Ściga ich niemiecka ekspedycja naukowa kierowana przez Dietricha pod kontrolą podstępnego Belloqa. Odnalezienie miejsca ukrycia Arki Przymierza nie będzie łatwym zadaniem.

Jones musi rozwiązać zagadkę starożytnego modelu miasta, odnaleźć słynną świątynię Abnera Ravenwooda - ojca Marion i w końcu dotrzeć do miejsca ukrycia mistycznej arki. Wszystko to na wyciągnięcie ręki przed nazistami. Napięcie narasta z każdą kolejną sceną.

Tymczasem Rene Belloq nie cofa się przed podstępem, by uprzedzić Jonesa w wyścigu i sam zawładnąć znaleziskiem. Czy nasz bohater zdoła odkryć Arkę jako pierwszy?

 • Nieustraszony podróżnik kontra zaciekli wrogowie
 • Zagadkowa zaginiona świątynia do odnalezienia

To jedne z najbardziej elektryzujących momentów w tym filmie przygodowym. Wypatruj nieprawdopodobnych zwrotów akcji w tej walce o starożytną relikwię.

Niebezpieczna wyprawa Jonesa do Egiptu

Ostatecznie Jonesowi udaje się dotrzeć do legendarnej świątyni, gdzie ukryto Arkę Przymierza. Niestety, i tym razem na miejscu czekają już Rene Belloq i naziści, którzy porywają Marion. Jones musi podjąć desperacką próbę odzyskania ukochanej i mistycznej arki.

Rozgrywa się zapierające dech w piersiach pojedynki oraz sceny pościgów, strzelanin i ucieczki przed niemieckimi żołnierzami wśród ruiny starożytnej świątyni. Na drodze do celu czeka Indiego wiele pułapek i niebezpieczeństw. Jak poradzi sobie w tym trudnym starciu z przeważającymi siłami wroga?

„Finałowa konfrontacja Jonesa z nazistami o losy biblijnej Arki zapiera dech w piersiach.”

Kulminacyjny moment walki o Arkę Przymierza z pewnością zachwyci fanów dynamicznych scen akcji. Brawurowa jazda ciężarówką, strzelaniny i dynamitowe wybuchy - to wszystko znajdziemy w tej części produkcji z 1981 roku.

Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki

Ostateczne starcie z nazistami o Arkę Przymierza

Gdy Indiana Jones dociera wraz z Marion i arką na statek, którym chcą uciec do USA, na pokładzie okazuje się już czekać Rene Belloq i naziści. Dochodzi do konfrontacji, podczas której Marion i Jones zostają wzięci za zakładników.

Niemcy chcą przetransportować Arkę Przymierza do Hitlera, ale przedtem postanawiają dokonać symbolicznego otwarcia relikwii na jednej z pustynnych wysp Morza Śródziemnego. Wtedy rozgrywa się kulminacyjny moment historii o losach poszukiwaczy biblijnej Arki...

Finałowy akt tej emocjonującej przygody zaskoczy widza niespodziewanym obrotem wydarzeń. Los się odwraca, a pycha i buta wrogów zostają ukarane w spektakularny sposób. Koniecznie zobacz zakończenie tej filmowej jazdy bez trzymanki z 1981 roku!

Losy poszukiwaczy po odkryciu biblijnej Arki

Ostatecznie po wielu zwrotach akcji i niebezpiecznych przygodach to Indiana Jonesowi udaje się zapobiec wywiezieniu Arki Przymierza przez nazistów. Majestatyczna relikwia trafia do magazynu niegdysiejszego pracodawcy Jonesa.

Co się dzieje z bohaterami po tych emocjonujących przygodach? Czy naziści jeszcze powrócą w pogoni za biblijną Arką? Jak potoczą się dalsze losy odważnego archeologa?

Na te pytania znajdziemy odpowiedzi w kolejnych częściach filmowej sagi o nieustraszonym poszukiwaczu skarbów - Indianie Jonesie. Tymczasem serdecznie polecam obejrzeć pierwszą odsłonę tych emocjonujących przygód z 1981 roku!

Podsumowanie przygód Indiana Jonesa w poszukiwaniu zaginionej Arki Przymierza

Film "Poszukiwacze zaginionej Arki" to emocjonująca opowieść o nieustraszonym archeologu Indianie Jonesie, który rusza na poszukiwania biblijnej Arki Przymierza. W tej walce z czasem i nazistami na drodze czeka go wiele zwrotów akcji i niebezpiecznych przygód.

Jones musi stawić czoło licznym pułapkom, rozwiązać zagadkę ukrytej świątyni i odnaleźć Arkę przed niemiecką ekspedycją dowodzoną przez jego rywala Rene Belloqa. Kulminacyjny moment następuje pod koniec filmu, gdy dochodzi do ostatecznego starcia o losy mistycznej relikwii.

Produkcja z 1981 roku zachwyca dynamicznymi scenami akcji, pościgami, strzelaninami i efektownymi zwrotami fabuły. Indiana Jones musi wykazać się sprytem i odwagą, by pokonać licznych wrogów i zdobyć upragnioną Arkę Przymierza jako pierwszy.

Gorąco polecam ten klasyk kina przygodowego. Obfituje on w emocjonujące sceny walki dobra ze złem w niebezpiecznym wyścigu o mistyczną biblijną Arkę. Z pewnością każdy znajdzie w tym filmie coś dla siebie.

10 Podobnych Filmów

Laura Mańkowska

Laura Mańkowska

Witaj! Jestem Laura, architektką światów filmowych na moim portalu! Tutaj każda recenzja to podróż w głąb emocji i fabuły. Moje słowa to nitki, które splecione tworzą sieć opowieści, uwięzionych w kadrach. Odkrywam dla Ciebie niezwykłe historie, ukryte między wierszami dialogów i dramatycznych scen. Moje recenzje są jak klucze, otwierające drzwi do magicznych światów. Tutaj pasja spotyka się z merytoryką, tworząc społeczność kinowych entuzjastów. Zapraszam Cię do mojego kina marzeń!

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 12003

Udostępnij