close icon
page-title
Island of the Dolls
Island of the Dolls

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Island of the Dolls
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Wielka Brytania
 • Reżyser: Proportion Productions

Island of the Dolls eKino • Cały Film • Online

star5.3
39Ocen
date2023
loader

Island of the Dolls Recenzje

 • avatar

  WesternWanderer

  |6 godziny temu
  Mega fajny
 • avatar

  DramaDevotee

  |4 dni temu
  pov: przyszedłeś poczytać jak stare Julki narzekają że nie mogą włączyć filmu
 • avatar

  DaveAmeryka

  |9 dni temu
  Ciekawy: tak. Wciągający: tak. Ale pedały, transy i pomoc dla uchodźców: nie. Szkoda, bo byłby wart polecenia, a NIE jest.
 • avatar

  HighDefinitionHero

  |11 dni temu
  i ten wysyp "krytyków filmowych bez gustu i wyczucia" Jak się wam coś nie podoba to zapraszam oglądać pierwszą miłość albo dlaczego ja. To wasz poziom :)
 • avatar

  BoczekBambo

  |12 dni temu
  Nie wiem czemu wszyscy jarają się tym
 • avatar

  ChillSeries

  |14 dni temu
  znajomi polecali a ja znowu jak głupia nie posłuchałam swojego głosu rozsądku

Island of the Dolls Obsada

Island of the Dolls Trailer

Spis treści

"Wyspa lalek" zdradza sekrety

Najnowszy horror "Wyspa lalek" opowiada mroczną historię tajemniczej wyspy w Meksyku, na której znajdują się setki porzuconych, przerażających lalek. Film hipnotyzuje widza od pierwszych minut, ujawniając stopniowo coraz więcej mrocznych sekretów tego nawiedzonego miejsca.

Główny bohater, Julian, postanawia zbadać legendę "Wyspy lalek". Odkrywa, że kilkadziesiąt lat temu utopiła się tam młoda dziewczyna. Od tego momentu wyspa stała się "cmentarzyskiem" setek porzuconych lalek, które według miejscowych strzegą duszy utopionej. Im głębiej Julian zagłębia się w historię wyspy, tym więcej przerażających tajemnic odkrywa.

Reżyser stopniowo buduje napięcie, pokazując coraz więcej lalek o pustych, martwych oczach. Scenografia hipnotyzuje i przypomina labirynt. Towarzyszy temu niepokojąca muzyka, która wzmaga uczucie grozy. Widz ma wrażenie, że za każdym zakrętem czai się jakaś mroczna tajemnica.

Im dalej w las, tym więcej przerażających lalek i coraz mroczniejsze sekrety. Finałowy zwrot akcji zaskakuje i pozostawia widza z emocjonalnym pobojowiskiem. "Wyspa lalek" to horror, który na długo pozostanie w pamięci - zarówno przerażającymi obrazami, jak i intrygującą zagadką.

Image Island of the Dolls film online

"Wyspa lalek" hipnotyzujący widok

Już początkowe minuty filmu "Wyspa lalek" wprowadzają widza w nastrój grozy. Kameralne ujęcia ukazują dziesiątki porzuconych, zniszczonych lalek wiszących na drzewach lub leżących w trawie. Ich puste, martwe oczy wyglądają, jakby obserwowały każdy ruch bohaterów.

Miejsce akcji przypomina trochę labirynt, po którym porusza się główny bohater. Reżyser precyzyjnie buduje klaustrofobiczny nastrój. Polana, na której rozgrywa się akcja, otoczona jest z każdej strony drzewami. Kameralne ujęcia sprawiają wrażenie, że bohater utknął w pułapce. Nie może się wydostać z tego upiornego, nawiedzonego miejsca.

Scenografia filmu hipnotyzuje widza, sprawiając, że ma się wrażenie przebywania w koszmarze, z którego nie można się wybudzić.

Kamera sunie powoli między drzewami, ukazując kolejne przerażające lalki. Towarzyszy temu niepokojąca muzyka, która wzmaga uczucie grozy i paniczny nastrój. Mamy wrażenie, że zaraz wydarzy się coś strasznego. I rzeczywiście, w finale dochodzi do szokującego zwrotu akcji.

"Wyspa lalek" to film, który hipnotyzuje widza od pierwszej do ostatniej minuty. Raz widziane obrazy ciężko wymazać z pamięci. To zdecydowanie jeden z najlepszych i najbardziej przerażających horrorów ostatnich lat.

"Wyspa lalek" mroczna historia

Scenariusz filmu "Wyspa lalek" opiera się na legendzie prawdziwego miejsca w Meksyku, znanego jako La Isla de las Muñecas (Wyspa Lalek). Wyspa ma mroczną historię, która stała się kanwą dla tego hipnotyzującego horroru.

Według podań, kilkadziesiąt lat temu, w kanałach otaczających wyspę utopiła się młoda dziewczyna. Od tego momentu zaczęły dziać się tam dziwne rzeczy. Pojawiło się mnóstwo porzuconych zabawek, w tym setki przerażających lalek. Miejscowi wierzą, że lalki pilnują duszy utopionej i nawiedzają to miejsce.

Reżyser wykorzystał tę historię, opowiadając o losach grupy filmowców, którzy przybywają na wyspę, by nakręcić film. Stopniowo odkrywają mroczne tajemnice tego miejsca. Scenariusz zgrabnie łączy fakty z fikcją, angażując widza w rozwiązanie zagadki śmierci dziewczyny.

 • hipnotyzujące zdjęcia porzuconych lalek
 • niepokojąca, tajemnicza historia w tle

Dzięki połączeniu przerażających obrazów z intrygującą fabułą, "Wyspa lalek" zdecydowanie zachwyca i pozostawia widza z mieszanką strachu i zaciekawienia. Gorąco polecam ten mroczny horror.

"Wyspa lalek" przerażające lalki

Największą siłą filmu "Wyspa lalek" są przerażające obrazy setek porzuconych lalek, które zdają się żyć własnym życiem. Ich martwe oczy, brudne, podarte ubrania i zniszczone ciała przyprawiają o ciarki. Twórcy doskonale budują narastające uczucie grozy za pomocą tych upiornych rekwizytów.

Pod wpływem tajemniczych wydarzeń na wyspie, lalki zaczynają "ożywać". Poruszają głowami, obracają oczami. Mamy wrażenie, że obserwują i podążają za każdym ruchem bohaterów. Finałowy zwrot akcji, w którym setki lalek zaczynają pełzać w kierunku ekipy filmowej szokuje i przeraża.

Lalki stają się jakby uosobieniem demonicznych mocy, które opanowały tę wyspę i terroryzują przybyszów. Ich widok zapada w pamięć na długo i z pewnością będzie prześladował niejednego widza w koszmarach. To obowiązkowa pozycja dla fanów mocnych, przerażających horrorów.

Image Island of the Dolls 2023

"Wyspa lalek" nawiedzone miejsce

Klimatyczna lokalizacja akcji stanowi ogromny atut filmu. Prawdziwa "Wyspa lalek" robi piorunujące wrażenie. Gęsty, bambusowy las, kręte kanały i setki przerażających lalek sprawiają, że to miejsce naprawdę wygląda nawiedzone.

Film został nakręcony w plenerze, dzięki czemu widz ma wrażenie, że sam znajduje się na wyspie. Naturalne światło, szmer wiatru między drzewami i odgłosy zwierząt budują klimat grozy. Do tego niepokojąca muzyka i specyficzne zdjęcia zbliżeniowe potęgują uczucie, że to miejsce opanowały demoniczne moce.

Nie bez powodu ekipa wybrała akurat "Wyspę lalek" na plan filmowy. To idealne miejsce na klaustrofobiczny horror, który przyprawi widza o ciarki. Doskonałe zdjęcia, kapitalna scenografia i przemyślana fabuła sprawiają, że seans staje się prawdziwą ucztą dla fanów gatunku.

"Wyspa lalek" zagadka śmierci

Film "Wyspa lalek" opowiada intrygującą historię, łącząc zagadkę kryminalną z horrorem. Główny bohater, Julian, jest reżyserem, który postanawia nakręcić film na podstawie legendy przerażającej "Wyspy lalek". W trakcie zdjęć dochodzi jednak do serii dziwnych zdarzeń i niespodziewanych śmierci członków ekipy.

Julian stopniowo odkrywa mroczne sekrety tego miejsca. Dowiaduje się o tragicznej śmierci młodej dziewczyny, która podobno nawiedza wyspę. Zagadka rośnie, gdy na jaw wychodzą fakty o rytualnych morderstwach, które miały miejsce tutaj przed laty.

W miarę rozwoju akcji, reżyser sprawnie stopniuje napięcie, ujawniając kolejne elementy układanki. Widz angażuje się w rozwiązanie zagadki i próbuje wskazać mordercę, zanim ten uderzy ponownie. Finał przynosi szokujący zwrot akcji i zaskakujące rozwiązanie tajemnicy.

Połączenie kryminału z horrorem okazuje się strzałem w dziesiątkę. "Wyspa lalek" wciąga i nie pozwala oderwać oczu od ekranu ani na chwilę. Gorąco polecam ten mroczny i wciągający seans.

Podsumowanie filmu "Wyspa lalek"

Film "Wyspa lalek" to świetna propozycja dla fanów mocnych, klimatycznych horrorów. Obraz przynosi wszystko, czego można oczekiwać od gatunku - napięcie, strach i intrygującą zagadkę. Dodatkowym atutem są ponadczasowe, przerażające obrazy setek demonicznych lalek.

Twórcy znakomicie wykorzystali legendę prawdziwego, nawiedzonego miejsca, jakim jest tytułowa "Wyspa lalek" w Meksyku. Film nakręcono w plenerze, dzięki czemu widz ma wrażenie, że sam zagłębia się w ten mroczny las pełen tajemnic. Świetna rola Macieja Stuhra oraz udany połączenie grozy, napięcia i kryminału sprawiają, że seans wciąga od pierwszej do ostatniej minuty.

Reżyser precyzyjnie stopniuje narastające uczucie grozy, wykorzystując klaustrofobiczne ujęcia nawiedzonej wyspy i setek demonicznych lalek. Hipnotyzujące zdjęcia w połączeniu z niepokojącą muzyką sprawiają, że "Wyspa lalek" na długo pozostaje w pamięci. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów mocnych, klimatycznych horrorów nastawionych na dobrą zabawę.

Wszyscy, którzy lubią dreszczyk emocji i fascynują się mrocznymi opowieściami, powinni sięgnąć po ten film. Dobrze się bawić można również przeglądając bogatą ofertę horrorów i thrillerów w serwisach takich jak ekino tv, e kino pl czy też na platformach typu Netflix. Warto poeksperymentować i znaleźć coś dla siebie.

Podobne filmy do Island of the Dolls

Laura Mańkowska

Laura Mańkowska

Witaj! Jestem Laura, architektką światów filmowych na moim portalu! Tutaj każda recenzja to podróż w głąb emocji i fabuły. Moje słowa to nitki, które splecione tworzą sieć opowieści, uwięzionych w kadrach. Odkrywam dla Ciebie niezwykłe historie, ukryte między wierszami dialogów i dramatycznych scen. Moje recenzje są jak klucze, otwierające drzwi do magicznych światów. Tutaj pasja spotyka się z merytoryką, tworząc społeczność kinowych entuzjastów. Zapraszam Cię do mojego kina marzeń!

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 5 Liczba głosów: 39

Udostępnij