close icon
page-title
Jak pokochałam gangstera
Jak pokochałam gangstera

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Jak pokochałam gangstera
 • Język oryginalny: Polski
 • Kraj produkcji: Polska
 • Wydawca: Open Mind Production

Jak pokochałam gangstera 2022 eKino TV - Cały film

star6.7
186Ocen
date2022
date3h 05m

Skomentuj

 • avatar

  GrooveGazer

  |12 godziny temu
  ok wyjaśnij mi dlaczego ten film jest tak dobrze oceniany? Niby spoko efekty i fajny plot twist ale no bez przesady bo du$# nie urywa;/
 • avatar

  DramaDevotee

  |1 dzień temu
  pov: przyszedłeś poczytać jak stare Julki narzekają że nie mogą włączyć filmu
 • avatar

  WesternWanderer

  |9 dni temu
  Mega fajny
 • avatar

  Gucio2

  |10 dni temu
  ludzie co sie prują bo są boomerami i nie wiedzą jak odpalić strima omg xdd
 • avatar

  ChillSeries

  |11 dni temu
  znajomi polecali a ja znowu jak głupia nie posłuchałam swojego głosu rozsądku
 • avatar

  DaveAmeryka

  |12 dni temu
  Ciekawy: tak. Wciągający: tak. Ale pedały, transy i pomoc dla uchodźców: nie. Szkoda, bo byłby wart polecenia, a NIE jest.

Spis treści

Jak pokochałam gangstera (2022) - Cały film za darmo online

Najnowszy polski film gangsterski „Jak pokochałam gangstera” to porywająca opowieść o miłości i przestępczym półświatku lat 90. W rolach głównych zobaczymy Nicholasa Cage'a jako Nikodema „Nika” Skotarczaka oraz Alicję Bachledę-Curuś jako Mariannę Wachowską. Film w reżyserii Macieja Kawulskiego opowiada historię zakazanego uczucia gangstera i ambitnej studentki, osadzoną w realiach polskiej transformacji ustrojowej.

Produkcja studia Open Mind Production przenosi widzów do przełomu lat 80. i 90., gdy trwały ostatnie chwile świetności półświata. Główny bohater Nikodem Skotarczak, zwany Nikosiem, był jednym z najpotężniejszych przestępców tamtych czasów. Wplątał się jednak w niebezpieczny romans z młodą dziewczyną z warszawskiej elity – Marianną Wachowską. Miłość obojga zostanie wystawiona na ciężką próbę, gdy gangsterski świat zacznie się walić, a Nikosia dopadną dawne grzechy.

Jak pokochałam gangstera

Historia Nikodema "Nika" Skotarczaka - gangstera z czasów PRL

Nikodem Skotarczak od najmłodszych lat obracał się w półświatku. Dorastał na warszawskiej Woli, gdzie gangsterzy byli dla niego autorytetami. Już jako nastolatek wkroczył na przestępczą ścieżkę, zaczynając od drobnych kradzieży. Z czasem doszedł do poważnych przestępstw i brutalnych porachunków między gangami. W latach 80. założył własną grupę przestępczą – gang Nikosia. Jego ludzie rządzili na warszawskich bazarach, handlowali narkotykami i bronią. Sam Nikodem zyskał opinię bezwzględnego i nieustraszonego bossa półświata.

Jednak u progu transformacji ustrojowej Nikosia czekał nieuchronny upadek. Stare porządki odchodziły do lamusa, a dawnych „panów życia i śmierci” zaczęły dopadać wyroki. Gangster musiał stawić czoła rodzącej się demokracji oraz własnym demonom. Film pokazuje, jak na tym tle rozkwita zakazana miłość Nikodema i Marianny.

Zakazana miłość Nikodema i Marianny Wachowskiej

Marianna to córka zamożnych warszawskich inteligentów, studentka prestiżowej uczelni. Poznaje Nikodema przypadkiem na jednej z dyskotek i nie wie jeszcze, że ma do czynienia z groźnym przestępcą. Ich znajomość szybko przeradza się w głębokie uczucie, choć dzieli ich niemal wszystko. Ona pochodzi z dobrego domu, on wyrasta z patologicznych ulic. Marianna chce zrobić karierę naukową, Nikodem rządzi półświatkiem. Ich miłość zdaje się być skazana na porażkę w obliczu tak fundamentalnych różnic.

A jednak gangster i studentka decydują się walczyć o swoje uczucie. Oboje muszą stawić czoła presji otoczenia – rodzice Marianny są przerażeni nowym wyborem córki. Paradoksalnie to właśnie trudności jeszcze bardziej zbliżają do siebie dwoje kochanków. Jednak prawdziwy dramat rozegra się, gdy stary świat zacznie się walić...

"Nasza miłość była jak podróż na grzbiecie tygrysa. Niebezpieczna, ale porywająca" - mówi Marianna.

Porywająca podróż przez dekady zbrodni i przepychu

Film „Jak pokochałam gangstera” to fascynująca opowieść o epoce, która na zawsze odeszła w niepamięć. Przenosi widzów do kolorowego świata przestępczych bossów i ich luksusowych willi. Reżyser Maciej Kawulski z wielką dbałością odtworzył realia schyłkowego PRL-u i początków polskiego kapitalizmu. Dzięki temu film jest nie tylko kryminałem, ale też barwną lekcją najnowszej historii.

Producenci odwzorowali lata 80. we wszystkich detalach – strojach, rekwizytach, wnętrzach. Widzowie mogą poczuć klimat epoki, gdy polski gangsterzy jeździli mercedesami i willami z basenami. Jednocześnie film ukazuje upadek tamtego świata, nadejście nowych czasów i końca ery bossów półświatka. Wszystko to stanowi tło dla burzliwej miłości Nikodema i Marianny.

Jak pokochałam gangstera

Obraz świata przestępczego lat 90. w Polsce

„Jak pokochałam gangstera” to pierwszy od dawna polski film, który szczegółowo przedstawia historię i realia rodzimej mafii. Reżyser Maciej Kawulski stworzył fascynującą panoramę polskiego półświatka schyłku PRL i początku lat 90. Pokazuje świat gangsterskich porachunków, nielegalnego handlu, luksusowego życia za brudne pieniądze.

Film ukazuje warszawską Wolę jako centrum ówczesnej przestępczości zorganizowanej. Przedstawia losy realnych postaci – gangsterów wywodzących się z dawnych grup przestępczych, takich jak Wołomiński czy Nikosia. Produkcja epatuje przemocą, ale też pokazuje romantyczny mit bossów półświatka z tamtych lat. To ciekawy i mroczny obraz polskiej historii najnowszej.

Losy gangu Nikosia - początki, rozkwit i upadek

Jednym z głównych wątków filmu jest działalność gangu Nikosia i jego szefa, Nikodema Skotarczaka. Grupa rozwinęła się w drugiej połowie lat 80. na warszawskiej Woli, angażując się głównie w handel narkotykami i ochronę nielegalnych interesów. Nikodem zyskał opinię brutalnego i bezwzględnego bossa, ale też człowieka honoru, dbającego o swoich ludzi.

Apogeum potęgi Nikosia przypadło na przełom 80. i 90. Dzięki przestępczym interesom członkowie gangu zgromadzili ogromne majątki, które inwestowali m.in. w luksusowe wille i samochody. Jednak po transformacji ustrojowej nad handlarzami śmierci zaczęły zbierać się czarne chmury. W nadchodzącej III RP dla dawnych bossów nie było miejsca...

Koniec ery gangsterów i miłości Nikodema i Marianny

Schyłek PRL oznaczał nieuchronny koniec rządów półświatka. Rozpadały się dawne układy i porządki, a władzę przejmowało nowe państwo demokratyczne. Gangsterzy musieli stawić czoła nieznanej rzeczywistości, w której ich metody przestały działać. Czekały ich wyroki, bankructwa i upadki.

Podobny los spotyka Nikodema Skotarczaka, który traci wszystko - władzę, pieniądze i ukochaną. Miłość do Marianny okazuje się zbyt trudnym wyzwaniem w obliczu końca jego świata. Film pokazuje dramat starego gangstera, który musi pożegnać się z dawnym życiem i rozstać ze swoją wielką miłością. To wzruszający koniec pewnej epoki i ludzkiej historii.

Podsumowanie filmu "Jak pokochałam gangstera"

Film "Jak pokochałam gangstera" to fascynująca opowieść o miłości na tle mrocznego świata przestępczego. Opowiada historię Nikodema Skotarczaka, bossa warszawskiego półświatka z końca PRL, który zakochuje się w młodej studentce Mariannie. Ich uczucie musi stawić czoła wielu przeciwnościom, kiedy świat gangstera zaczyna się walić. Produkcja łączy w sobie motywy kryminału, melodramatu i sensacji. Przenosi widzów do barwnego świata schyłkowego komunizmu i rodzącego się kapitalizmu.

Film epatuje przemocą, ale też ukazuje ludzkie oblicze swoich bohaterów. Reżyser szczegółowo odtworzył realia tamtych czasów - stroje, wnętrza, język. Dzięki temu jest nie tylko sensacyjną fabułą, ale i lekcją historii najnowszej. Produkcja zwraca uwagę dbałością o detale i wciągającą akcją. W obsadzie znaleźli się znani aktorzy, którzy wiarygodnie oddali ducha minionej epoki. Gorąco polecamy ten film fanom kina gangsterskiego i historycznego.

Film "Jak pokochałam gangstera" to propozycja dla tych, którzy lubią mocne, wciągające historie. Produkcja łączy w sobie dramat obyczajowy z kryminałem, ukazując losy zakazanej miłości na tle świata przestępczego. Reżyser przybliża widzom barwny i dynamiczny okres przełomu ustrojowego w Polsce. Dzięki wciągającej fabule i świetnym aktorom seans mija niezwykle szybko. Gorąco polecamy ten tytuł.

Film "Jak pokochałam gangstera" to interesująca produkcja łącząca wątki obyczajowe i kryminalne. Reżyser pokazuje fascynujący świat przestępczych bossów, ich luksus i brutalność. Jednocześnie w centrum historii znajduje się wzruszająca miłość dwojga ludzi z dwóch różnych światów. Warta obejrzenia produkcja przybliża widzom mało znany fragment historii - Polskę schyłku PRL.

10 Podobnych Filmów

Laura Mańkowska

Laura Mańkowska

Witaj! Jestem Laura, architektką światów filmowych na moim portalu! Tutaj każda recenzja to podróż w głąb emocji i fabuły. Moje słowa to nitki, które splecione tworzą sieć opowieści, uwięzionych w kadrach. Odkrywam dla Ciebie niezwykłe historie, ukryte między wierszami dialogów i dramatycznych scen. Moje recenzje są jak klucze, otwierające drzwi do magicznych światów. Tutaj pasja spotyka się z merytoryką, tworząc społeczność kinowych entuzjastów. Zapraszam Cię do mojego kina marzeń!

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 186

Udostępnij