close icon
page-title
Jurassic World: Dominion
Jurassic World: Dominion

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Jurassic World Dominion
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
 • Wydawca: Amblin Entertainment

Jurassic World: Dominion 2022 eKino TV - Cały film

star6.7
5729Ocen
date2022
date2h 27m

Skomentuj

 • avatar

  Gucio2

  |13 godziny temu
  ludzie co sie prują bo są boomerami i nie wiedzą jak odpalić strima omg xdd
 • avatar

  TonnyMonntana

  |3 dni temu
  Chyba wszyscy się zgodzimy żeby trzymać tą stronke i robić keep gate bo nie chcemy żeby nam zamknęli jej jak inne;(
 • avatar

  DaveAmeryka

  |6 dni temu
  Ciekawy: tak. Wciągający: tak. Ale pedały, transy i pomoc dla uchodźców: nie. Szkoda, bo byłby wart polecenia, a NIE jest.
 • avatar

  GrooveGazer

  |8 dni temu
  ok wyjaśnij mi dlaczego ten film jest tak dobrze oceniany? Niby spoko efekty i fajny plot twist ale no bez przesady bo du$# nie urywa;/
 • avatar

  WesternWanderer

  |8 dni temu
  Mega fajny
 • avatar

  ChillSeries

  |12 dni temu
  znajomi polecali a ja znowu jak głupia nie posłuchałam swojego głosu rozsądku
 • avatar

  DramaDevotee

  |13 dni temu
  pov: przyszedłeś poczytać jak stare Julki narzekają że nie mogą włączyć filmu

Oficjalny zwiastun

Spis treści

"Jurassic World: Dominion" (2022) ekino filmy

W czerwcu 2022 roku na ekrany kin wszedł film "Jurassic World: Dominion", najnowsza odsłona kultowej serii o dinozaurach. Po pięciu latach od wydarzeń z poprzedniej części, dinozaury żyją teraz wśród ludzi na całym świecie. Co przyniosła ta rewolucyjna zmiana i jak poradzą sobie bohaterowie z nowym zagrożeniem?

W filmie powracają dobrze znani bohaterowie - Owen Grady (Chris Pratt) i Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), którzy tym razem muszą stawić czoło jeszcze większemu wyzwaniu. Do akcji wkraczają również postacie z pierwszego filmu z 1993 roku - dr Alan Grant (Sam Neill), dr Ellie Sattler (Laura Dern) i dr Ian Malcolm (Jeff Goldblum).

Twórcy Jurassic World: Dominion postanowili jeszcze mocniej zwiększyć stawkę. Tym razem dinozaury przestały być ograniczone do wyspy Isla Nublar i swobodnie migrują po całym globie, doprowadzając do totalnego chaosu. Ludzkość musi zmierzyć się z nową rzeczywistością, w której drapieżniki z minionych epok ewolucji knują tuż obok.

W zupełnie nowej odsłonie serii zobaczymy zarówno stare, jak i zupełnie nowe gatunki dinozaurów. Do akcji wkroczą m.in. tyranozaur, welociraptor, triceratops, a nawet latające reptiloidy quetzalcoatlus!

Jurassic World: Dominion

Co nowego w świecie dinozaurów 2022

Nowa część przynosi rewolucyjne zmiany w fabule serii. Po raz pierwszy dinozaury przestały być ograniczone do wyspy Isla Nublar i swobodnie migrują po całym globie. Ludzkość staje przed największym kryzysem w swojej historii i musi zmierzyć się z całkowicie nową rzeczywistością, w której prastare gady knują tuż obok.

Jurassic World: Dominion pokazuje zupełnie nowy rozdział w historii Ziemi, kiedy to drapieżniki sprzed milionów lat odzyskały nagle utracone terytoria i z powrotem wkroczyły do gry w walce o dominację. Człowiek nie jest już bezpieczny nawet poza parkami dinozaurów. Jak poradzimy sobie w tym chaotycznym i pełnym niebezpieczeństw świecie?

To bezprecedensowy zwrot akcji, który zagraża przetrwaniu gatunku ludzkiego. Musimy odzyskać kontrolę i pokonać zbuntowane stworzenia, zanim będzie za późno - mówi Owen Grady.

W nowej odsłonie zobaczymy też zupełnie nowe, nigdy wcześniej niepokazywane gatunki dinozaurów: latające gady pterozaurusy quetzalcoatlus oraz groźnego zabójcę z gatunku gigantopitekusa. To wszystko sprawia, że Jurassic World: Dominion to zdecydowanie najbardziej ekscytująca odsłona kultowej serii do tej pory.

Najnowsza część kultowej serii z Chrisem Prattem

Jurassic World: Dominion to kontynuacja widowiskowej trylogii Jurassic World, która powstała jako bezpośrednia kontynuacja kultowej pierwszej części z 1993 roku. Po pięciu latach od wydarzeń na wyspie Isla Nublar, dinozaury rozprzestrzeniły się po całym świecie.

W rolach głównych powracają Chris Pratt jako Owen Grady - treser rekinów i welociraptorów oraz Bryce Dallas Howard jako Claire Dearing, była menadżerka Jurassic World. Razem z nowymi sojusznikami muszą się zmierzyć z totalnym chaosem wywołanym przez wyzwolone dinozaury i uratować ludzkość od zagłady.

Do akcji wkraczają też dobrze znani bohaterowie z pierwszego filmu z 1993 roku. Zobaczymy powrót Sama Neilla jako znanego paleontologa dr Alana Granta, Laury Dern jako dr Ellie Sattler oraz Jeffa Goldbluma jako irytującego, acz genialnego naukowca dr Iana Malcolma. Razem stworzą zgrany team, który może ocalić świat.

 • Owen Grady (Chris Pratt) - były treser welociraptorów, znów musi stawić czoło zbuntowanym dinozaurom.
 • Claire Dearing (Bryce Dallas Howard) - doświadczona managerka parku dinozaurów, teraz walczy w obronie ludzkości.
 • Dr Alan Grant (Sam Neill) - słynny paleontolog z ekipy pierwszego Parku Jurajskiego powraca po latach.

Powrót bohaterów z Pierwszego Parku Jurajskiego

W nowej odsłonie serii Jurassic World po latach powracają kultowe postacie z pierwszego filmu Stevena Spielberga z 1993 roku - Parku Jurajskiego. Znany paleontolog dr Alan Grant (Sam Neill), dr Ellie Sattler (Laura Dern) oraz kontrowersyjny matematyk dr Ian Malcolm (Jeff Goldblum) znów połączą siły w walce z dinozaurami.

Bohaterowie zmagają się z totalnym chaosem wywołanym przez uwolnione prehistoryczne gady. Dodatkowo na ich drodze staje potężna, niebezpieczna korporacja BioSyn, która ma własne mroczne plany dotyczące dinozaurów. Czy drużyna poradzi sobie z nowym wyzwaniem?

Twórcy postanowili więc połączyć świat pierwszego Parku Jurajskiego Stevena Spielberga z nową trylogią Jurassic World. Fani z pewnością ucieszą się na wiadomość o powrocie kultowych postaci. Film łączy w sobie to, co najlepsze z obu serii - widowiskową akcję nowych części oraz klimat oryginału z 1993 roku.

Nie było łatwo namówić Sama, Laurę i Jeffa na kolejną przygodę, ale kiedy przeczytali scenariusz, od razu się zgodzili. Wiedzieli, że będzie to coś wyjątkowego - mówi reżyser Colin Trevorrow.

Jurassic World: Dominion

Współczesne dinozaury na wolności zagrażają ludzkości

W Jurassic World: Dominion dinozaury przestają być ograniczone do parków tematycznych i swobodnie migrują po całej planecie. To stawia ludzkość w obliczu największego kryzysu w historii.

Zbuntowane gady terroryzują miasta i wsie, polują na ludzi i zwierzęta, niszczą plony i doprowadzają do totalnego chaosu. Ludzie masowo uciekają do obozów dla uchodźców, aby uniknąć ataków groźnych drapieżników.

Świat zmienia się nie do poznania. Ulice świecą pustkami, gospodarka załamuje się, panuje ogólny strach i panika. Nikt nie jest bezpieczny, lecz garstka odważnych postanawia działać i przeciwstawić się zagrożeniu. Czy zdołają powstrzymać inwazję prehistorycznych gadów i ocalić resztki cywilizacji?

Z jednej strony mamy więc widowiskową akcję z udziałem znanych bohaterów próbujących odeprzeć ataki dinozaurów, a z drugiej wątek przetrwania i walki o ocalenie ludzkości w postapokaliptycznych realiach opanowanych przez gady świata.

Ocalałe dinozaury żyją wśród nas 2022 rok

Jurassic World: Dominion ukazuje 2022 rok, kiedy to prehistoryczne gady powróciły na ziemię i teraz żyją obok ludzi. To sytuacja bez precedensu, która zmienia bieg historii.

Po uwolnieniu z parku dinozaury zasiedliły każdy zakątek planety - od lasów po pustynie, od gorących dżungli po mroźne północne rejony. Są wszędzie i polują na wszystko, nie oszczędzając również człowieka.

Ludzkość zmaga się z totalnym chaosem i próbuje jakoś przetrwać w tej nowej, przerażającej rzeczywistości. Na szczęście garstka odważnych podejmuje heroiczną walkę w obronie naszego gatunku.

Film pokazuje burzliwe i pełne niebezpieczeństw współistnienie ludzi oraz dinozaurów, które po milionach lat ponownie odzyskały utracone terytoria. Jak zakończy się ta bezprecedensowa sytuacja i kto ostatecznie zwycięży - my czy one?

Podsumowanie filmu "Jurassic World: Dominion"

W najnowszej odsłonie kultowej serii o parkach dinozaurów tym razem groźne gady wydostały się na wolność i terroryzują cały świat. Do walki stają dobrze znani bohaterowie z aktorami Chrisem Prattem i Bryce Dallas Howard na czele. Pojawia się też obsada z pierwszego filmu z 1993 roku z Samem Neillem i Laurą Dern. Razem muszą pokonać niebezpieczne dinozaury i ocalić ludzkość od kompletnej zagłady. Film zapewnia świetną, dynamiczną akcję i wartką fabułę osadzoną w postapokaliptycznych realiach opanowanych przez gady świecie. To z pewnością najlepsza odsłona kultowej serii, która łączy to, co najlepsze z nowych filmów oraz klimat pierwszego Parku Jurajskiego.

W filmie Jurassic World: Dominion zauważalnie podniesiono poprzeczkę pod względem rozmachu, skali zagrożenia i widowiskowości scen z udziałem dinozaurów. Tym razem ludzkość musi zmierzyć się z totalnym chaosem, gdyż zbuntowane gady uciekły z parków tematycznych i swobodnie grasują po całej planecie. Miasta świecą pustkami, panuje powszechna panika, a nieliczni ocaleli ukrywają się w prowizorycznych obozach dla uchodźców.

W obliczu tak wielkiego zagrożenia do walki stają nasi bohaterowie z poprzednich części. Dobrze znany duet Owen Grady (Chris Pratt) i Claire Dearing (Bryce Dallas Howard) ponownie musi stawić czoła rozwścieczonym gadom. Tym razem do drużyny dołączają także postacie z kultowego pierwszego filmu z 1993 roku: dr Alan Grant (Sam Neill), dr Ellie Sattler (Laura Dern) oraz dr Ian Malcolm (Jeff Goldblum).

Razem tworzą zgrany team, którego zadaniem jest pokonanie zbuntowanych dinozaurów i ocalenie resztek ludzkości. Czy uda im się odzyskać kontrolę nad planetą? Przekonajmy się oglądając Jurassic World: Dominion – najbardziej widowiskową odsłonę popularnej serii, jaka kiedykolwiek powstała.

6 Podobnych Filmów

Laura Mańkowska

Laura Mańkowska

Witaj! Jestem Laura, architektką światów filmowych na moim portalu! Tutaj każda recenzja to podróż w głąb emocji i fabuły. Moje słowa to nitki, które splecione tworzą sieć opowieści, uwięzionych w kadrach. Odkrywam dla Ciebie niezwykłe historie, ukryte między wierszami dialogów i dramatycznych scen. Moje recenzje są jak klucze, otwierające drzwi do magicznych światów. Tutaj pasja spotyka się z merytoryką, tworząc społeczność kinowych entuzjastów. Zapraszam Cię do mojego kina marzeń!

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 5729

Udostępnij