close icon
page-title
Katyń
Katyń

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Katyń
 • Język oryginalny: Polski
 • Kraj produkcji: Polska
 • Wydawca: PISF

Katyń 2007 eKino TV - Cały film

star6.7
226Ocen
date2007
date2h 02m

Skomentuj

 • avatar

  DaveAmeryka

  |2 godziny temu
  Ciekawy: tak. Wciągający: tak. Ale pedały, transy i pomoc dla uchodźców: nie. Szkoda, bo byłby wart polecenia, a NIE jest.
 • avatar

  WorldEXC12

  |2 dni temu
  Jestem krytykiem filmowym, a poniżej przestawie kilka argumentów dlaczego ten film jest jedną z najlepszych odsłon teggo gatu (czytaj dalej...)
 • avatar

  Gucio2

  |4 dni temu
  ludzie co sie prują bo są boomerami i nie wiedzą jak odpalić strima omg xdd
 • avatar

  DramaDevotee

  |5 dni temu
  pov: przyszedłeś poczytać jak stare Julki narzekają że nie mogą włączyć filmu
 • avatar

  dx87

  |7 dni temu
  Szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 2h 02m.
 • avatar

  ChillSeries

  |8 dni temu
  znajomi polecali a ja znowu jak głupia nie posłuchałam swojego głosu rozsądku
 • avatar

  GrooveGazer

  |11 dni temu
  ok wyjaśnij mi dlaczego ten film jest tak dobrze oceniany? Niby spoko efekty i fajny plot twist ale no bez przesady bo du$# nie urywa;/
 • avatar

  WesternWanderer

  |11 dni temu
  Mega fajny
 • avatar

  TonnyMonntana

  |13 dni temu
  Chyba wszyscy się zgodzimy żeby trzymać tą stronke i robić keep gate bo nie chcemy żeby nam zamknęli jej jak inne;(

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Historia zagłady polskich oficerów (Katyń,2007)

Film Katyń w reżyserii Andrzeja Wajdy opowiada dramatyczną historię zbrodni katyńskiej, do której doszło w 1940 roku. NKWD dokonało masowej zagłady polskich jeńców wojennych - oficerów Wojska Polskiego i policjantów. Film przedstawia losy kilku rodzin, których mężowie i ojcowie zostali zamordowani przez Sowietów. Jest to poruszająca opowieść o losach tych, którzy stracili swoich bliskich w bestialski sposób podczas II wojny światowej.

Zbrodnia katyńska była jedną z największych zbrodni popełnionych na narodzie polskim. Do dzisiaj budzi ogromne kontrowersje i emocje. Film Katyń to ważny głos w dyskusji na temat tej niewyobrażalnej tragedii. Przypomina widzom o tych strasznych wydarzeniach i upamiętnia Ofiary. To dzieło, które powinien obejrzeć każdy Polak.

Reżyser Andrzej Wajda znakomicie oddał atmosferę tamtych lat. Film ma niezwykłą wartość historyczną i patriotyczną. Przybliża prawdę o zbrodni katyńskiej i upomina się o pamięć pomordowanych. Jest wstrząsającym świadectwem tragicznych losów setek polskich rodzin. To obowiązkowa pozycja dla każdego, kto interesuje się historią Polski.

Katyń

Wymordowali 22 tysiące Polaków w Katyniu (Katyń,2007)

Film Katyń przedstawia historię zbrodni, w wyniku której życie straciło ponad 20 tysięcy Polaków. Byli wśród nich głównie oficerowie i policjanci - elita niepodległej Polski. Zostali bestialsko zamordowani przez NKWD na mocy decyzji najwyższych władz Związku Radzieckiego.

Egzekucje miały miejsce na terenie trzech specjalnych obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie. Następnie zwłoki jeńców przewieziono do lasów katyńskich, gdzie pochowano ich w zbiorowych mogiłach. Przez kilkadziesiąt lat ZSRR zaprzeczał swojemu udziałowi w tej zbrodni i zrzucał winę na Niemców.

Film Katyń wzruszająco ukazuje tragedię zwykłych ludzi, którzy stracili swoich najbliższych w tym bestialskim mordzie. Pokazuje dramat żon i matek, które nie mogły odnaleźć zwłok swoich mężów i synów. Jest bolesnym świadectwem ogromu tej tragedii i przypomnieniem, jak wielką cenę zapłacił Naród Polski.

Zbrodnia katyńska popełniona przez NKWD (Katyń,2007)

Film Katyń bezpośrednio wskazuje, kto był sprawcą zbrodni katyńskiej. Wyraźnie pokazuje, że masowy mord na polskich jeńcach został zaplanowany i przeprowadzony przez NKWD - radzieckie organa bezpieczeństwa.

Decyzję o likwidacji polskich oficerów podjęło najwyższe kierownictwo Związku Radzieckiego z Józefem Stalinem na czele. Rozkaz wykonało NKWD pod dowództwem Ławrientija Berii. Film ukazuje mechanizm tej zbrodni i jej bezpośrednich wykonawców.

Sceny przesłuchań i egzekucji nie pozostawiają złudzeń, kto był mordercą tysięcy polskich patriotów. Katyń to film, który wprost obarcza odpowiedzialnością władze sowieckie. Przypomina o ich zbrodniczej roli i demontuje propagandowe kłamstwa ZSRR.

Jak doszło do zamordowania polskich jeńców? (Katyń,2007)

Film Katyń przedstawia dokładny przebieg zbrodni katyńskiej i pokazuje, jak doszło do tej niewyobrażalnej tragedii. Ukazuje losy polskich oficerów od chwili aresztowania po bestialską egzekucję w piwnicach siedziby NKWD.

Po agresji ZSRR na Polskę we wrześniu 1939 roku, tysiące polskich wojskowych dostały się do sowieckiej niewoli. Osadzono ich w specjalnych obozach jenieckich. Wiosną 1940 roku zostali wywiezieni do miejsc kaźni i rozstrzelani przez NKWD. Ich ciała wrzucono do dołów śmierci.

Film pokazuje mechanizm tej zbrodni - od selekcji ofiar, poprzez ich transport, aż po egzekucję. Ukazuje okrucieństwo oprawców i rozpacz skazanych, którzy do końca nie wiedzieli, jaki los ich czeka. Jest przestrogą przed zbrodniami totalitaryzmu.

Katyń

Prawda o zbrodni katyńskiej ukrywana przez ZSRR (Katyń,2007)

Jednym z najbardziej wstrząsających aspektów zbrodni katyńskiej było zaprzeczanie jej przez Związek Radziecki i zakrojona na szeroką skalę akcja dezinformacyjna. Przez dziesięciolecia ZSRR ukrywał prawdę o swoim udziale w mordzie na Polakach.

W filmie Katyń zostało to dobitnie ukazane. Pokazano, jak władze sowieckie robiły wszystko, by zatrzeć ślady zbrodni i zrzucić winę na Niemców. Rodziny ofiar były karmione kłamstwami i nie mogły dochodzić sprawiedliwości.

Film obnaża mechanizm sowieckiej propagandy i jej skalę. Przypomina, jak ZSRR bezczelnie zaprzeczał oczywistym faktom i grał na czas. Pokazuje, jak długą drogę przeszła prawda o Katyniu, nim została oficjalnie uznana. To ważna lekcja historii.

Film o zbrodni katyńskiej wart obejrzenia (Katyń,2007)

Film Katyń w reżyserii Andrzeja Wajdy to absolutnie obowiązkowa pozycja dla każdego Polaka. To dzieło poruszające i wstrząsające, które powinien znać każdy miłośnik dobrego kina. Świetna gra aktorska, reżyseria i zdjęcia.

Film przybliża prawdę o jednej z największych tragedii w naszej historii. Przemawia do wyobraźni i sumień. Budzi gorące emocje oraz skłania do przemyśleń. Bardzo mocno uderza w widza i na długo pozostaje w pamięci.

Katyń to film ważny i potrzebny. Stanowi hołd dla pomordowanych i ich rodzin. Upomina się o pamięć tej strasznej zbrodni. Jest wstrząsającym świadectwem dramatu całego pokolenia Polaków. Obowiązkowy punkt programu dla każdego.

Podsumowanie filmu Katyń

Film Katyń Andrzeja Wajdy to przejmująca opowieść o jednej z największych tragedii w polskiej historii. Przedstawia losy kilku rodzin, których bliscy zostali bestialsko zamordowani przez NKWD. Reżyser pokazuje mechanizm zbrodni katyńskiej i jej dramatyczne konsekwencje dla tysięcy polskich rodzin. Film ma ogromną wartość historyczną i patriotyczną. Jest wstrząsającym świadectwem cierpienia zwykłych ludzi, którzy stracili swoich najbliższych.

Katyń bezpośrednio wskazuje winnych tej zbrodni - NKWD i najwyższe władze ZSRR. Ukazuje okrucieństwo oprawców i rozpacz ofiar. Obnaża kłamstwa sowieckiej propagandy, która przez dziesięciolecia ukrywała prawdę. Film porusza sumienia i skłania do refleksji. Jest hołdem dla pomordowanych polskich patriotów. Obowiązkowe dzieło dla każdego Polaka.

Katyń to wstrząsający dramat historyczny o ogromnej sile emocjonalnego oddziaływania. Świetna gra aktorska i reżyseria Andrzeja Wajdy. Film na długo pozostaje w pamięci i nie pozwala obojętnie przejść obok tej tragedii. Gorąco polecam wszystkim miłośnikom ambitnego, wartościowego kina.

Katyń to film niezwykle ważny i potrzebny. Upomina się o pamięć pomordowanych i pokazuje losy ich rodzin. Przypomina o mechanizmach zbrodni totalitaryzmu. Wzbudza patriotyczne emocje. Obowiązkowe dzieło dla każdego Polaka, który powinien znać tak ważny fragment historii swojego kraju.

7 Podobnych Filmów

Laura Mańkowska

Laura Mańkowska

Witaj! Jestem Laura, architektką światów filmowych na moim portalu! Tutaj każda recenzja to podróż w głąb emocji i fabuły. Moje słowa to nitki, które splecione tworzą sieć opowieści, uwięzionych w kadrach. Odkrywam dla Ciebie niezwykłe historie, ukryte między wierszami dialogów i dramatycznych scen. Moje recenzje są jak klucze, otwierające drzwi do magicznych światów. Tutaj pasja spotyka się z merytoryką, tworząc społeczność kinowych entuzjastów. Zapraszam Cię do mojego kina marzeń!

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 226

Udostępnij