close icon
page-title
Na Zachodzie bez zmian
Na Zachodzie bez zmian

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Im Westen nichts Neues
 • Język oryginalny: Niemiecki
 • Kraj produkcji: Niemcy
 • Wydawca: Amusement Park Films

Na Zachodzie bez zmian 2022 eKino TV - Cały film

star7.7
3576Ocen
date2022
date2h 27m

Skomentuj

 • avatar

  WorldEXC12

  |2 godziny temu
  Jestem krytykiem filmowym, a poniżej przestawie kilka argumentów dlaczego ten film jest jedną z najlepszych odsłon teggo gatu (czytaj dalej...)
 • avatar

  WesternWanderer

  |4 dni temu
  Mega fajny
 • avatar

  DaveAmeryka

  |7 dni temu
  Ciekawy: tak. Wciągający: tak. Ale pedały, transy i pomoc dla uchodźców: nie. Szkoda, bo byłby wart polecenia, a NIE jest.
 • avatar

  Gucio2

  |8 dni temu
  ludzie co sie prują bo są boomerami i nie wiedzą jak odpalić strima omg xdd
 • avatar

  GrooveGazer

  |9 dni temu
  ok wyjaśnij mi dlaczego ten film jest tak dobrze oceniany? Niby spoko efekty i fajny plot twist ale no bez przesady bo du$# nie urywa;/
 • avatar

  ChillSeries

  |9 dni temu
  znajomi polecali a ja znowu jak głupia nie posłuchałam swojego głosu rozsądku
 • avatar

  DramaDevotee

  |13 dni temu
  pov: przyszedłeś poczytać jak stare Julki narzekają że nie mogą włączyć filmu
 • avatar

  TonnyMonntana

  |14 dni temu
  Chyba wszyscy się zgodzimy żeby trzymać tą stronke i robić keep gate bo nie chcemy żeby nam zamknęli jej jak inne;(
 • avatar

  dx87

  |14 dni temu
  Szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 2h 27m.

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Młodzi żołnierze na froncie

Film "Na Zachodzie bez zmian" opowiada historię młodych Niemców wysłanych na front zachodni podczas I wojny światowej. Główny bohater Paul Bäumer wraz z przyjaciółmi zostaje żołnierzem, mimo że jest jeszcze nastolatkiem. Na froncie zderzają się z okrutną rzeczywistością wojny - głodem, chorobami, śmiercią.

Aktorzy grający role młodych żołnierzy świetnie oddali ich psychikę, strach i rozpacz. Widzowie mogą wczuć się w położenie tych chłopców, zmuszonych z dnia na dzień stać się bezlitosnymi zabójcami. Ich dramatyczne losy poruszają i skłaniają do refleksji nad okrucieństwem wojny.

Sceny ukazujące ataki na pozycje wroga, bombardowania, krwawe bitwy tworzą obraz piekła, jakim był zachodni front. Młodzi, niedoświadczeni żołnierze musieli codziennie stawiać czoła śmierci. Wstrząsające sceny uświadamiają widza, przez co przeszły miliony młodych ludzi podczas Wielkiej Wojny.

Film pokazuje, jak wojna pozbawia człowieczeństwa i doprowadza do utraty wrażliwości. Świetne aktorstwo oraz realistyczne sceny bitew sprawiają, że "Na Zachodzie bez zmian" to dramat wojenny, który trudno zapomnieć.

Na Zachodzie bez zmian

Dramat wojenny o okropnościach

Ekranizacja głośnej powieści Ericha Marii Remarque’a to przejmujący dramat o okropnościach wojny. Reżyser pokazuje bezlitosną i bezsensowną rzeź, jaką stał się zachodni front podczas I wojny światowej. Nie oszczędza widza - ukazuje krew, okaleczenia, śmierć młodych żołnierzy.

Film trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. Realistyczne sceny bitew, krzyki rannych i konających żołnierzy przyprawiają o ciarki. Twórcy wiernie oddali ponurą atmosferę okopów - brud, błoto, wszy i stench rozkładających się ciał. Obraz piekła na ziemi.

Wstrząsające sceny ukazujące okrucieństwo wojny na długo pozostaną w pamięci widzów. Film unaocznia bezsens cierpienia setek tysięcy młodych ludzi. Jest gorzkim oskarżeniem przywódców politycznych, którzy lekkomyślnie prowadzili narody do rzezi.

Największą zbrodnią wojny jest to, że odczłowiecza - stwierdza główny bohater Paul. Słowa te idealnie oddają przesłanie filmu.

Najlepsze sceny z filmu 2022

Mocną stroną "Na Zachodzie bez zmian" są świetnie zrealizowane sceny batalistyczne. Twórcy wykorzystali najnowsze techniki filmowe, by oddać realizm i dramatyzm bitew na zachodnim froncie. Efekty specjalne pozwoliły odtworzyć koszmar nawały artyleryjskiej i ataku gazowego.

Jedna z najlepszych scen to atak na pozycje francuskie. Widzowie mogą poczuć adrenalinę i przerażenie młodych żołnierzy, biegnących przez zasieki w strugach kul. Zdjęcia kręcone z perspektywy atakujących potęgują wrażenie, że sam znajdujesz się na polu bitwy.

Wstrząsająca jest też scena ataku gazowego, gdy żołnierze dławią się trującymi oparami. Ich paniczna ucieczka, potkną się o ciała poległych kolegów. Reżyser doskonale oddał horror tej broni masowego rażenia.

Aktorzy brawurowo zagrali w tych scenach. Ich przerażone spojrzenia, wrzaski i gesty rozpaczy sprawiły, że widzowie na pewno poczuli grozę wojny na własnej skórze.

Recenzje widzów i krytyków

Krytycy zgodnie chwalą nową ekranizację głośnej powieści Ericha Marii Remarque’a. Zachwycają się nie tylko znakomitą grą aktorską, ale przede wszystkim przesłaniem pacyfistycznym, krytyką wojny i militaryzmu.

Widzowie w recenzjach podkreślają wstrząsający realizm scen batalistycznych. Piszą, że po seansie długo nie mogli dojść do siebie, tak mocne wrażenie zrobiły na nich okropności wojny ukazane w filmie. Choć większość z nich to dojrzali ludzie, sceny te bardzo ich poruszyły.

 • Film wstrząsnął mną do głębi, nie mogłam spać po seansie - pisze pani Krystyna.
 • Najmocniejszy antywojenny film od czasów "Stalag 17" - uważa pan Filip.

Wiele pozytywnych opinii zostawiają także młodzi widzowie. Doceniają aktualne przesłanie filmu i dramatyzm losów rówieśników z czasów I wojny światowej.

Na Zachodzie bez zmian

Gdzie obejrzeć film za darmo

Film "Na Zachodzie bez zmian" można obejrzeć za darmo online na kilku stronach. Oto lista legalnych serwisów streamingowych, które udostępniły ten obraz widzom nieodpłatnie:

 • EkinoTV - serwis ma bogatą ofertę filmów i seriali, dostępnych bez opłat po zarejestrowaniu konta. Oprócz tego są tu setki filmów całkowicie za darmo, bez logowania.
 • E-kinoplex - platforma VOD ze sporą biblioteką filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych. Można tu założyć darmowe konto i oglądać wiele produkcji bez dodatkowych opłat.
 • Zoom TV - telewizja internetowa, która udostępnia część materiałów video bez rejestracji. Oferuje wiele kategorii filmowych, można wybrać interesujący gatunek i seansować godzinami.

Zachęcamy do obejrzenia filmu "Na Zachodzie bez zmian" i refleksji nad jego przesłaniem. Jest to produkcja, która na długo pozostaje w pamięci i nie pozwala obojętnie patrzeć na wojnę.

Podsumowanie

Film "Na zachodzie bez zmian" to mocny dramat wojenny, który pokazuje okropności I wojny światowej. Opowiada historię młodych, niedoświadczonych żołnierzy wysłanych na front. Tam muszą zmierzyć się ze śmiercią, cierpieniem, utratą człowieczeństwa. Sceny bitew są niezwykle realistyczne i poruszające. Aktorzy świetnie wcielili się w role wystraszonych rekrutów. Film został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez krytyków, jak i widzów. Można go obejrzeć za darmo online na kilku platformach streamingowych, m.in. EkinoTV, E-kinoplex czy Zoom TV. Gorąco polecamy ten wstrząsający obraz. Przestrzegamy jednak, że niektóre sceny mogą być zbyt drastyczne dla wrażliwych widzów.

Film ukazuje jak wojna niszczy psychikę człowieka i pozbawia go człowieczeństwa. Doskonale pokazuje bezsens cierpienia setek tysięcy młodych żołnierzy. Jest mocnym oskarżeniem polityków, którzy lekkomyślnie prowadzą narody do niewyobrażalnej rzezi na niespotykaną dotąd skalę. Twórcy filmu zadbali o najmniejsze detale, by jak najwierniej oddać realia okopów zachodniego frontu. Dzięki temu widzowie mogą poczuć, jakby sami znaleźli się w piekle Wielkiej Wojny.

Aktorzy brawurowo zagrali swoje role, a ich przerażone miny, krzyki i gesty rozpaczy świadczą o wielkim talencie. Niektóre sceny bitew nakręcono z perspektywy atakujących żołnierzy, więc oglądający ma wrażenie, że to on biegnie przez pole bitwy. Efekty specjalne pozwoliły odtworzyć realia ataków gazowych i nawały artyleryjskiej z niebywałą dotąd wiernością. To sprawia, że seans filmu "Na Zachodzie bez zmian" na długo pozostaje w pamięci.

Zarówno profesjonalni krytycy, jak i zwykli widzowie zgodnie chwalą ten obraz. Podkreślają wstrząsający realizm scen bitewnych, które unaoczniają okropieństwo wojny. Doceniają też ponadczasowe, pacyfistyczne przesłanie filmu i znakomitą grę aktorów. Wielu widzów, którzy zostawili swoje recenzje w internecie przyznaje, że sceny przemocy tak ich poruszyły, że długo po seansie nie mogli dojść do siebie. To świadczy o sile tego dzieła i talentach twórców.

7 Podobnych Filmów

Laura Mańkowska

Laura Mańkowska

Witaj! Jestem Laura, architektką światów filmowych na moim portalu! Tutaj każda recenzja to podróż w głąb emocji i fabuły. Moje słowa to nitki, które splecione tworzą sieć opowieści, uwięzionych w kadrach. Odkrywam dla Ciebie niezwykłe historie, ukryte między wierszami dialogów i dramatycznych scen. Moje recenzje są jak klucze, otwierające drzwi do magicznych światów. Tutaj pasja spotyka się z merytoryką, tworząc społeczność kinowych entuzjastów. Zapraszam Cię do mojego kina marzeń!

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 3576

Udostępnij