close icon
page-title
Pachnidło: Historia mordercy
Pachnidło: Historia mordercy

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Perfume: The Story of a Murderer
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Belgia, Francja, Niemcy, Hiszpania, Stany Zjednoczone
 • Reżyser: Rising Star

Pachnidło: Historia mordercy eKino • Cały Film • Online

star7.4
4361Ocen
date2006
loader

Pachnidło: Historia mordercy Recenzje

 • avatar

  ChillSeries

  |13 godziny temu
  znajomi polecali a ja znowu jak głupia nie posłuchałam swojego głosu rozsądku
 • avatar

  BoczekBambo

  |1 dzień temu
  Nie wiem czemu wszyscy jarają się tym
 • avatar

  DaveAmeryka

  |3 dni temu
  Ciekawy: tak. Wciągający: tak. Ale pedały, transy i pomoc dla uchodźców: nie. Szkoda, bo byłby wart polecenia, a NIE jest.
 • avatar

  HighDefinitionHero

  |4 dni temu
  i ten wysyp "krytyków filmowych bez gustu i wyczucia" Jak się wam coś nie podoba to zapraszam oglądać pierwszą miłość albo dlaczego ja. To wasz poziom :)
 • avatar

  TonnyMonntana

  |6 dni temu
  Chyba wszyscy się zgodzimy żeby trzymać tą stronke i robić keep gate bo nie chcemy żeby nam zamknęli jej jak inne;(
 • avatar

  DramaDevotee

  |7 dni temu
  pov: przyszedłeś poczytać jak stare Julki narzekają że nie mogą włączyć filmu
 • avatar

  WesternWanderer

  |8 dni temu
  Mega fajny

Pachnidło: Historia mordercy Obsada

Pachnidło: Historia mordercy Trailer

Spis treści

Fabuła Pachnidła: Historii mordercy

Film "Pachnidło: Historia mordercy" to ekranizacja głośnej powieści Patricka Süskinda z 1985 roku. Opowiada ona niezwykłą i mroczną historię Jean-Baptiste Grenouille'a - genialnego perfumiarza obdarzonego wyjątkowym zmysłem węchu. Akcja filmu rozgrywa się w XVIII-wiecznej Francji, za panowania Ludwika XV. Główny bohater rodzi się w paryskim rynsztoku i szybko okazuje się, że jego największą pasją jest poznawanie otaczających go zapachów. Pragnie stworzyć idealne perfumy, które pomogą mu zdobyć miłość i uznanie. Jednak jego dążenie do celu prowadzi go na mroczną ścieżkę zbrodni i okrucieństwa.

Reżyserem ekranizacji książki Süskinda jest Tom Tykwer, znany między innymi z takich filmów jak "Pachnidło", "Czas absolutny" oraz "Chmury nad Berlinem". W roli głównej wystąpił Ben Whishaw, aktor znany z produkcji takich jak "Skyfall", "Bright Star" oraz "Hamlet".Film został doceniony zarówno przez krytyków, jak i widzów. Zdobył liczne nagrody, w tym Złotą Palmę na Festiwalu Filmowym w Cannes. Jest to zdecydowanie jedna z najlepszych i najbardziej wciągających ekranizacji znanej powieści.

Image Pachnidło: Historia mordercy film online

Nietypowe zabójstwa na dworze Ludwika XV

Jednym z najbardziej intrygujących wątków filmu są tajemnicze morderstwa, które rozgrywają się na dworze króla Francji Ludwika XV. Zostają one popełnione przez głównego bohatera, Jean-Baptiste'a Grenouille'a. Grenouille pragnie stworzyć wyjątkowe perfumy, dlatego morduje młode dziewczyny, aby pozyskać ich zapach. Nikt nie jest w stanie powstrzymać tego szalonego zabójcy, który wabi ofiary ich własnym zapachem.

Sceny morderstw należą do najmroczniejszych, ale i najbardziej fascynujących momentów całego filmu. Pokazują one zarówno determinację Grenouille'a w dążeniu do celu, jak i jego zupełny brak skrupułów. Cała aura tajemniczości i grozy sprawia, że te sekwencje na długo pozostają w pamięci widza. Stanowią mroczny kontrapunkt dla przepychu i zbytku panującego na dworze Króla Słońce.

Jean-Baptiste Grenouille - genialny perfumiarz czy szalony morderca?

Postać Jean-Baptiste Grenouille'a, w którego wcielił się brytyjski aktor Ben Whishaw, budzi skrajne emocje. Z jednej strony jest on niezrównanym mistrzem perfum, posiadającym wyjątkowy dar rozpoznawania i łączenia zapachów. Jednak z drugiej strony popada w obsesję na punkcie stworzenia idealnych perfum, nie cofając się przed okrucieństwem i morderstwem niewinnych osób.

Grenouille pozostaje postacią tajemniczą i trudną do jednoznacznej oceny. Z pewnością można go uznać za socjopatę i seryjnego mordercę. Jednak jego niezwykły talent i determinacja budzą pewien podziw. Ostatecznie to widz musi sam zdecydować, czy uznać go za szalenie utalentowanego artystę czy bezwzględnego przestępcę. Ta niejednoznaczność sprawia, że Grenouille pozostaje jedną z najbardziej intrygujących postaci w historii kina.

Geneza niezwykłego zmysłu węchu głównego bohatera

Kluczowym elementem fabuły jest niezwykły zmysł powonienia, który posiada główny bohater. Już jako niemowlę wykazuje on zdolność do rozpoznawania ogromnej ilości zapachów w otoczeniu. Postanawia wykorzystać swój talent i zostać największym perfumiarzem świata.

Skąd jednak bierze się jego wyjątkowy dar? W filmie pada sugestia, że jest to zarazem dar i przekleństwo. Być może Grenouille otrzymał swój zmysł węchu od samego diabła lub innej mrocznej siły. Być może jego niezwykłe zdolności są tylko jedną stroną medalu, a drugą jest brak sumienia i empatii dla innych ludzi. Ta niejasna geneza sprawia, że postać głównego bohatera nabiera jeszcze większej tajemniczości.

Image Pachnidło: Historia mordercy 2006

Pachnidło: Niezwykła ekranizacja powieści Patricka Süskinda

Film "Pachnidło: Historia pewnego mordercy" to znakomita ekranizacja głośnej powieści niemieckiego pisarza Patricka Süskinda. Książka wydana w 1985 roku odniosła ogromny sukces na całym świecie i stała się światowym bestsellerem. Nic więc dziwnego, że doczekała się również filmowej adaptacji.

Reżyser Tom Tykwer w niezwykle wiarygodny i sugestywny sposób oddał na ekranie mroczną atmosferę powieści Süskinda. Znakomicie odtworzył realia XVIII-wiecznej Francji oraz przedstawił losy dziwnego i intrygującego bohatera, jakim jest Grenouille. Film zachwyca znakomitą grą aktorską, wspaniałą charakteryzacją i niebanalną, wciągającą fabułą. Jest to zdecydowanie jedna z najlepszych ekranizacji znanej powieści w dorobku kina światowego.

Jean-Baptiste Grenouille: fascynujący i przerażający protagonista

Jean-Baptiste Grenouille, grany przez Bena Whishawa, to jeden z najbardziej nietuzinkowych i fascynujących bohaterów w historii kina. Pozbawiony jest sumienia i skrupułów, działa w sposób wyrachowany i bezwzględny. Jest postacią złożoną i trudną do jednoznacznej oceny. Z jednej strony przeraża swoją obsesją tworzenia idealnych perfum, z drugiej jednak budzi podziw niezwykłym talentem i determinacją.

Aktorstwo Whishawa sprawia, że widz przez cały seans pozostaje w nieustannym napięciu, nie wiedząc czego można się spodziewać po tym dziwnym i nieprzewidywalnym bohaterze. Genialna kreacja aktorska sprawia, że Grenouille na zawsze pozostaje w pamięci widzów jako jeden z najbardziej intrygujących bohaterów filmowych.

Podsumowanie filmu "Pachnidło: Historia mordercy"

Film "Pachnidło: Historia mordercy" to fascynująca ekranizacja głośnej powieści Patricka Süskinda. Opowiada historię Jean-Baptiste'a Grenouille'a, genialnego perfumiarza obdarzonego niezwykłym zmysłem węchu. Akcja osadzona jest we Francji za panowania Ludwika XV. Grenouille pragnie stworzyć idealne perfumy i w tym celu morduje młode dziewczyny, aby pozyskać ich zapach. Film zachwyca mroczną atmosferą, wspaniałą grą aktorską i wciągającą fabułą. Jest to jedna z najlepszych ekranizacji znanej powieści w dorobku kina światowego.

Jednym z najbardziej intrygujących elementów filmu są sceny tajemniczych morderstw na dworze króla Francji. Pokazują one determinację i bezwzględność głównego bohatera w dążeniu do celu. Postać Grenouille'a wzbudza skrajne emocje – z jednej strony jest genialnym artystą, z drugiej bezwzględnym mordercą. Jego niezwykły zmysł węchu jest zarazem darem i przekleństwem. Wspaniała kreacja aktorska Bena Whishawa sprawia, że Grenouille pozostaje jedną z najbardziej fascynujących postaci w historii kina.

Film zachwyca doskonałą reżyserią Toma Tykwera, który wierne oddał na ekranie wyjątkową atmosferę i niebanalną fabułę powieści Süskinda. Jest to produkcja obowiązkowa dla miłośników mrocznych, inteligentnych thrillerów z wciągającą, wielowymiarową postacią w centrum wydarzeń. Gorąco polecamy ten tytuł wszystkim ceniącym sobie kino na najwyższym poziomie.

Podsumowując, "Pachnidło: Historia pewnego mordercy" to filmowa perełka łącząca w sobie fascynującą fabułę, świetne aktorstwo i mistrzowską reżyserię. Po seansie na długo pozostaje refleksja nad ludzką naturą i cienką granicą między geniuszem a szaleństwem. Gorąco polecamy ten tytuł miłośnikom ambitnego, niekonwencjonalnego kina.

Podobne filmy do Pachnidło: Historia mordercy

Laura Mańkowska

Laura Mańkowska

Witaj! Jestem Laura, architektką światów filmowych na moim portalu! Tutaj każda recenzja to podróż w głąb emocji i fabuły. Moje słowa to nitki, które splecione tworzą sieć opowieści, uwięzionych w kadrach. Odkrywam dla Ciebie niezwykłe historie, ukryte między wierszami dialogów i dramatycznych scen. Moje recenzje są jak klucze, otwierające drzwi do magicznych światów. Tutaj pasja spotyka się z merytoryką, tworząc społeczność kinowych entuzjastów. Zapraszam Cię do mojego kina marzeń!

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 4361

Udostępnij