close icon
page-title
Przełęcz Ocalonych
Przełęcz Ocalonych

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Hacksaw Ridge
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Australia, Chiny, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone
 • Wydawca: Vendian Entertainment

Przełęcz Ocalonych 2016 eKino TV - Cały film

star8.2
13257Ocen
date2016
date2h 19m

Skomentuj

 • avatar

  DramaDevotee

  |13 godziny temu
  pov: przyszedłeś poczytać jak stare Julki narzekają że nie mogą włączyć filmu
 • avatar

  GrooveGazer

  |2 dni temu
  ok wyjaśnij mi dlaczego ten film jest tak dobrze oceniany? Niby spoko efekty i fajny plot twist ale no bez przesady bo du$# nie urywa;/
 • avatar

  dx87

  |6 dni temu
  Szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 2h 19m.
 • avatar

  TonnyMonntana

  |7 dni temu
  Chyba wszyscy się zgodzimy żeby trzymać tą stronke i robić keep gate bo nie chcemy żeby nam zamknęli jej jak inne;(
 • avatar

  Gucio2

  |8 dni temu
  ludzie co sie prują bo są boomerami i nie wiedzą jak odpalić strima omg xdd
 • avatar

  DaveAmeryka

  |9 dni temu
  Ciekawy: tak. Wciągający: tak. Ale pedały, transy i pomoc dla uchodźców: nie. Szkoda, bo byłby wart polecenia, a NIE jest.
 • avatar

  WesternWanderer

  |11 dni temu
  Mega fajny
 • avatar

  WorldEXC12

  |12 dni temu
  Jestem krytykiem filmowym, a poniżej przestawie kilka argumentów dlaczego ten film jest jedną z najlepszych odsłon teggo gatu (czytaj dalej...)
 • avatar

  ChillSeries

  |14 dni temu
  znajomi polecali a ja znowu jak głupia nie posłuchałam swojego głosu rozsądku

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Przełęcz Ocalonych - to film warty obejrzenia!

Film "Przełęcz Ocalonych" to prawdziwa perełka dla miłośników dramatów wojennych. Opowiada on niezwykłą historię Desmonda Dossa, sanitariusza który wbrew rozkazom uratował życie 75 rannym żołnierzom podczas bitwy o Okinawę w czasie II wojny światowej. W roli głównej wystąpił utalentowany Andrew Garfield, który stworzył niezapomnianą kreację tego odważnego bohatera. Ekino filmy to doskonałe miejsce, aby obejrzeć ten film online i przenieść się w realia wojny na Pacyfiku.

Desmond Doss był zdeklarowanym pacyfistą, który mimo silnych przekonań zdecydował się wstąpić do wojska jako sanitariusz. Nie chciał zabijać, ale pragnął ratować ludzkie życie. Początkowo jego postawa spotkała się ze zdecydowanym sprzeciwem dowództwa, jednak kiedy przyszło co do czego, to właśnie Doss okazał się prawdziwym bohaterem. Film opowiada o tym, jak niezłomna wiara i determinacja pozwoliły zwykłemu człowiekowi dokonać czegoś niezwykłego.

Przełęcz Ocalonych

Jeden z najlepszych dramatów wojennych - Przełęcz Ocalonych

Film "Przełęcz Ocalonych" zachwyca jakością realizacji i mistrzowsko oddanym klimatem wojny. Zdjęcia są niezwykle realistyczne, przez co łatwo wczuć się w dramatyzm tamtych wydarzeń. Twórcy zadbali o najmniejsze detale, aby jak najwierniej oddać realia bitwy o Okinawę. Widzowie docenią ogrom pracy włożonej w odwzorowanie wyglądu broni, umundurowania czy pola walki. Dzięki temu seans staje się naprawdę wciągający.

Atutem produkcji jest również świetna obsada aktorska. W roli głównej błyszczy utalentowany Andrew Garfield, który buduje wyrazistą i poruszającą kreację Desmonda Dossa. Aktorzy drugoplanowi również stają na wysokości zadania. Ogólnie rzecz biorąc, pod względem jakości wykonania "Przełęcz Ocalonych" można śmiało określić mianem jednego z najlepszych dramatów wojennych ostatnich lat.

Niezapomniane widowisko na dużym ekranie - Przełęcz Ocalonych

"Przełęcz Ocalonych" to film, który koniecznie trzeba zobaczyć w kinie, aby docenić rozmach produkcji. Mnóstwo dynamicznych scen batalistycznych robi ogromne wrażenie na dużym ekranie. Twórcy zadbali, aby widz czuł się jak na polu bitwy - kamera umiejętnie oddaje chaos i brutalność wojny. Do tego dochodzą efekty specjalne na najwyższym poziomie. Oglądając ten film można poczuć grozę wojny i dramat walki o każdy następny oddech.

Poza widowiskowymi scenami bitewnymi, film ma też momenty skupienia na ludzkich emocjach i przeżyciach bohaterów. Szczególnie wątek Desmonda Dossa, który stara się za wszelką cenę ocalić ludzkie życie, wzbudza refleksję i wzrusza. Jego heroiczna walka o pacjentów w obliczu śmierci robi ogromne wrażenie. To kino na najwyższym poziomie, które angażuje zarówno emocje, jak i zmysły.

Wciągająca historia prawdziwego bohatera - Przełęcz Ocalonych

Największą siłą filmu "Przełęcz Ocalonych" jest opowieść o prawdziwym człowieku, którego odwaga i humanitaryzm pozwoliły uratować życie 75 rannym żołnierzom. Postać Desmonda Dossa intryguje i wciąga, bo pokazuje, że nawet zwykły szeregowiec może stać się bohaterem. Jego walka z samym sobą i systemem, by pozostać wiernym ideałom pacyfizmu, naprawdę wzbudza podziw.

Film przedstawia motywacje i dylematy Dossa, dzięki czemu widz może lepiej go zrozumieć i utożsamić się z nim. Obserwujemy, jak z człowieka wyszydzanego i lekceważonego staje się on prawdziwym autorytetem moralnym. Jego postawa uzmysławia, że czasem potrzeba tylko jednej odważnej osoby, by zmienić bieg historii. To bardzo mocny i budujący przekaz.

Przełęcz Ocalonych

Film oparty na niesamowitych wydarzeniach z II wojny światowej - Przełęcz Ocalonych

"Przełęcz Ocalonych" opowiada historię, która miała miejsce naprawdę, co dodatkowo podnosi walory tego filmu. Twórcy oparli scenariusz na autentycznych wydarzeniach z życia Desmonda Dossa, który podczas bitwy o Okinawę uratował 75 żołnierzy, stając się bohaterem wojennym. Jego heroiczny czyn był czymś absolutnie wyjątkowym i zmienił bieg tamtych wydarzeń. Dlatego tak cenne jest upamiętnienie tej historii w filmowej formie.

Bitwa o Okinawę to jedno z kluczowych starć na Pacyfiku podczas II wojny światowej. Walki były niezwykle zaciekłe, a straty po obu stronach ogromne. Film dobrze oddaje skalę tego konfliktu i jego znaczenie w całej wojnie. Ponadto przypomina o poświęceniu zwykłych żołnierzy, gotowych oddać życie za ojczyznę. To ważny głos w dyskusji na temat dziedzictwa tamtych lat.

Genialna kreacja aktorska Andrew Garfielda w roli Desmonda Dossa - Przełęcz Ocalonych

Aktorska kreacja Andrew Garfielda to jeden z największych atutów filmu "Przełęcz Ocalonych". Aktor z niebywałym wyczuciem oddaje charakter i motywacje Desmonda Dossa, wcielając się w tę postać. Dzięki jego grze bohater staje się żywy i niezwykle autentyczny. Widz doskonale rozumie jego dylematy i wewnętrzne rozterki. Garfield swoją kreacją sprawia, że naprawdę przejmujemy się losem tego człowieka.

Aktor świetnie buduje swoją postać - od nieśmiałego rekruta, poprzez wyszydzanego dziwaka, aż po prawdziwego bohatera ratującego życie 75 osób. Przemiana granego przez niego Dossa jest niesamowicie przekonująca. Cały wysiłek i determinacja tej postaci uwidaczniają się w grze aktorskiej. Andrew Garfield stworzył tu kreację na miarę Oscara. Gorąco polecamy ten film, aby podziwiać aktorskie mistrzostwo!

Podsumowanie filmu "Przełęcz Ocalonych"

Film "Przełęcz Ocalonych" to poruszający dramat wojenny opowiadający prawdziwą historię Desmonda Dossa, który podczas bitwy o Okinawę uratował życie 75 rannym żołnierzom. Ten obraz to pozycja obowiązkowa dla każdego fana kina wojennego. Na ekino filmy można obejrzeć go online i wczuć się w klimat tamtych dramatycznych wydarzeń.

W roli głównej świetnie sprawdził się utalentowany Andrew Garfield. Jego kreacja Desmonda Dossa, człowieka głęboko wierzącego i gotowego poświęcić wszystko dla ratowania ludzkiego życia, zapada w pamięć. Film przedstawia wewnętrzną walkę bohatera i motywacje, które nim kierowały. To opowieść o sile charakteru i niezłomnych ideałach.

Twórcy zadbali o realizm "Przełęczy Ocalonych" - zdjęcia i sceny batalistyczne robią ogromne wrażenie. Widz może poczuć grozę i chaos wojny na Pacyfiku. Film ma też walor edukacyjny, bo przybliża historię kluczowej bitwy o Okinawę. To pozycja obowiązkowa dla miłośników kina wojennego. Gorąco polecamy obejrzeć ten obraz na ekino filmy!

Podsumowując, "Przełęcz Ocalonych" to wciągający i mistrzowski dramat wojenny z niezapomnianą rolą Andrew Garfielda. Film oparty na prawdziwych wydarzeniach opowiada o sile ludzkiego ducha i odwadze w obliczu zła. To kino na najwyższym poziomie - rzetelne historycznie i poruszające emocjonalnie. Warto go obejrzeć!

10 Podobnych Filmów

Laura Mańkowska

Laura Mańkowska

Witaj! Jestem Laura, architektką światów filmowych na moim portalu! Tutaj każda recenzja to podróż w głąb emocji i fabuły. Moje słowa to nitki, które splecione tworzą sieć opowieści, uwięzionych w kadrach. Odkrywam dla Ciebie niezwykłe historie, ukryte między wierszami dialogów i dramatycznych scen. Moje recenzje są jak klucze, otwierające drzwi do magicznych światów. Tutaj pasja spotyka się z merytoryką, tworząc społeczność kinowych entuzjastów. Zapraszam Cię do mojego kina marzeń!

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 13257

Udostępnij