close icon
page-title
San Andreas
San Andreas

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: San Andreas
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Kanada, Stany Zjednoczone, Australia
 • Wydawca: New Line Cinema

San Andreas 2015 eKino TV - Cały film

star6.2
8297Ocen
date2015
date1h 54m

Skomentuj

 • avatar

  GrooveGazer

  |2 godziny temu
  ok wyjaśnij mi dlaczego ten film jest tak dobrze oceniany? Niby spoko efekty i fajny plot twist ale no bez przesady bo du$# nie urywa;/
 • avatar

  ChillSeries

  |6 dni temu
  znajomi polecali a ja znowu jak głupia nie posłuchałam swojego głosu rozsądku
 • avatar

  WesternWanderer

  |9 dni temu
  Mega fajny
 • avatar

  Gucio2

  |10 dni temu
  ludzie co sie prują bo są boomerami i nie wiedzą jak odpalić strima omg xdd
 • avatar

  DramaDevotee

  |11 dni temu
  pov: przyszedłeś poczytać jak stare Julki narzekają że nie mogą włączyć filmu
 • avatar

  DaveAmeryka

  |12 dni temu
  Ciekawy: tak. Wciągający: tak. Ale pedały, transy i pomoc dla uchodźców: nie. Szkoda, bo byłby wart polecenia, a NIE jest.
 • avatar

  TonnyMonntana

  |13 dni temu
  Chyba wszyscy się zgodzimy żeby trzymać tą stronke i robić keep gate bo nie chcemy żeby nam zamknęli jej jak inne;(

Oficjalny zwiastun

Spis treści

San Andreas (2015) trzęsienie ziemi

Film "San Andreas" to emocjonująca historia ratowania rodziny w trakcie niszczycielskiego trzęsienia ziemi w Kalifornii. Główny bohater, ratownik helikopterowy Raymond Gaines wyrusza w niebezpieczną podróż, by uratować córkę Blake. Razem muszą stawić czoła żywiołowi i przetrwać katastrofę naturalną niszczącą Los Angeles.

W 2015 roku widzowie ekino mogli zobaczyć w kinach najnowszy hollywoodzki hit katastroficzny pt. "San Andreas". Obraz ten z miejsca podbił serca fanów gatunku i zebrał bardzo dobre recenzje. Nic dziwnego! Mamy tutaj wszystko, czego oczekujemy od filmu katastroficznego: efektowną akcję, wciągającą fabułę i wzruszającą historię walki o przetrwanie ukochanych osób.

Najlepsze efekty specjalne

Film "San Andreas" może poszczycić się świetnymi efektami specjalnymi ukazującymi zniszczenie Kalifornii. Widzimy między innymi sceny zawalenia się wieżowców, tsunami uderzającego w Santa Monica czy pękającej na pół tamy Hoovera. Te wszystkie obrazy robią niesamowite wrażenie i sprawiają, że cały czas wstrzymujemy oddech, oglądając perypetie bohaterów.

San Andreas

San Andreas (2015) akcja w Kalifornii

Główną osią fabularną filmu "San Andreas" jest desperacka walka o przetrwanie w trakcie trzęsienia ziemi niszczącego zachodnie wybrzeże USA, a dokładnie Kalifornię. To właśnie tam rozgrywa się zdecydowana większość akcji tego obrazu katastroficznego.

Początkowo obserwujemy małe, pozornie niewinne drgania ziemi. Jednak z każdą chwilą sytuacja staje się coraz poważniejsza, aż w końcu dochodzi do potężnej katastrofy sejsmicznej o sile 9,1 stopnia w skali Richtera. Widzimy jak Kalifornia dosłownie pęka na pół, powodując tsunami i lawiny błotne.

To jeden z najlepszych filmów katastroficznych ostatnich lat. Trzęsienie ziemi w Kalifornii nigdy nie wyglądało tak przerażająco realistycznie.

Walka Los Angeles

Ogrom zniszczeń spowodowany trzęsieniem ziemi jest porażający. Do najbardziej spektakularnych scen należy zaliczyć te ukazujące unicestwienie Los Angeles. To właśnie tam rozgrywa się kluczowa walka bohaterów o życie podczas apokaliptycznej pożogi.

San Andreas (2015) ratunek rodziny

Fabuła filmu "San Andreas" skupia się na losach rodziny Gainesów i ich desperackiej walce o odnalezienie i uratowanie swoich najbliższych. Głównym bohaterem jest doświadczony ratownik helikopterowy Ray, grany przez Dwayne'a Johnsona.

Kiedy trzęsienie ziemi uderza w Kalifornię, Ray wyrusza natychmiast na poszukiwania córki Blake. Choć grozi mu śmierć, bez wahania rusza jej na ratunek i stara się ochronić ją za wszelką cenę przed kataklizmem niszczącym ich dom.

 • ratuje córkę utopioną w zalanej wodą limuzynie
 • ewakuuje ją helikopterem z tonącego drapacza chmur w LA

Film pokazuje, że poświęcenie dla rodziny potrafi pokonać nawet żywioły natury. Ray nie cofa się przed niczym, byle tylko ocalić ukochaną Blake.

San Andreas (2015) zniszczenie Los Angeles

Jedną z najbardziej pamiętnych scen filmu "San Andreas" jest ta ukazująca całkowite zniszczenie Los Angeles w wyniku trzęsienia ziemi. Fale sejsmiczne powodują zawalenie się drapaczy chmur, wybuchy pożarów i tsunami zalewające całe dzielnice.

W pewnym momencie Ray znajduje córkę Blake utkwioną na dachu tonącego wieżowca w centrum LA. Choć grozi to niemal pewną śmiercią, mężczyzna podejmuje heroiczną akcję ratunkową. Widzimy jak Blake zostaje ewakuowana śmigłowcem tuż przed tym, jak budynek zapada się w gruzy.

Niesamowite sceny zniszczenia Los Angeles na zawsze wpiszą się do historii filmów katastroficznych.

Efektowne sceny

Dzięki znakomitym efektom komputerowym twórcy filmu "San Andreas" zdołali uchwycić piorunującą siłę trzęsienia ziemi niszczącego całe miasto. Drapacze chmur pękają jak zapałki, wszędzie szaleją pożary, a ulice zalewa woda.

San Andreas

San Andreas (2015) przetrwanie katastrofy

W kinowym hicie "San Andreas" obserwujemy nie tylko spektakularne sceny zniszczenia Kalifornii, ale także wzruszającą opowieść o walce o przetrwanie katastrofy.

Film pokazuje losy zwyczajnych ludzi, którzy za wszelką cenę starają się ochronić swoich najbliższych i wyjść cało z tej makabrycznej sytuacji. Nie brakuje dramatycznych momentów, kiedy bohaterowie wiszą na włosku między życiem a śmiercią.

Szczęśliwie Rayowi udaje się uratować córkę Blake. Razem odnajdują również byłą żonę Raya Emmę i wszyscy troje szczęśliwie unikają śmierci podczas kataklizmu.

Nadzieja

Mimo ogromu tragedii, film San Andreas przynosi także przesłanie nadziei. Pokazuje, że nawet w obliczu największych katastrof, kiedy cywilizacja chyli się ku upadkowi, ludzka miłość i poświęcenie są w stanie zdziałać prawdziwe cuda.

San Andreas (2015) walka z żywiołem

Główny bohater filmu "San Andreas", ratownik Ray, staje przed niezwykle trudnym zadaniem. Musi stawić czoła bezlitosnej furii żywiołu w postaci niszczycielskiego trzęsienia ziemi i uratować ukochaną córkę.

Ray bez wahania rzuca się w sam środek kataklizmu pustoszącego Kalifornię, by dotrzeć do Blake. Widzimy jak w spektakularny sposób pilotuje helikopter wśród zawalających się wieżowców i unika tsunami.

Sceny akcji z udziałem Dwayne'a Johnsona zapierają dech w piersiach i sprawiają, że przez cały seans trzymamy kciuki, by uratował córkę. Ostatecznie Ray wydostaje Blake z opresji i triumfuje w swojej walce z potęgą rozwścieczonej natury.

Podsumowanie filmu "San Andreas"

Film "San Andreas" to emocjonująca opowieść o walce o przetrwanie podczas niszczycielskiego trzęsienia ziemi w Kalifornii. Główny bohater, pilot helikoptera ratunkowego Ray, rusza na desperacką misję uratowania córki Blake. Razem muszą stawić czoła żywiołowi i ocalić resztę rodziny.

Obraz ten zachwyca nie tylko wciągającą fabułą, ale przede wszystkim znakomitymi efektami specjalnymi. Dzięki nim z niesamowitą siłą odczuwamy skalę tragedii niszczącej Los Angeles i całe zachodnie wybrzeże. Nie brakuje też scen akcji z udziałem charyzmatycznego Dwayne'a Johnsona.

Choć "San Andreas" to przede wszystkim film katastroficzny stawiający na rozrywkę, pokazuje także wzruszającą historię walki o uratowanie najbliższych. Przesłanie miłości silniejszej niż trzęsienie ziemi na pewno trafi do serca niejednego widza.

Jeśli ktoś szuka filmu pełnego akcji i niesamowitych scen zniszczenia, które na długo pozostaną w pamięci, "San Andreas" jest pozycją obowiązkową. Gorąco polecamy ten obraz fanom gatunku katastroficznego. To dwie godziny znakomitej rozrywki w najlepszym wydaniu!

5 Podobnych Filmów

Laura Mańkowska

Laura Mańkowska

Witaj! Jestem Laura, architektką światów filmowych na moim portalu! Tutaj każda recenzja to podróż w głąb emocji i fabuły. Moje słowa to nitki, które splecione tworzą sieć opowieści, uwięzionych w kadrach. Odkrywam dla Ciebie niezwykłe historie, ukryte między wierszami dialogów i dramatycznych scen. Moje recenzje są jak klucze, otwierające drzwi do magicznych światów. Tutaj pasja spotyka się z merytoryką, tworząc społeczność kinowych entuzjastów. Zapraszam Cię do mojego kina marzeń!

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 6 Liczba głosów: 8297

Udostępnij