close icon
page-title
Siedmiu królów musi umrzeć
Siedmiu królów musi umrzeć

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: The Last Kingdom: Seven Kings Must Die
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Wielka Brytania
 • Wydawca: Carnival Films

Siedmiu królów musi umrzeć 2023 eKino TV - Cały film

star7.2
621Ocen
date2023
date1h 51m

Skomentuj

 • avatar

  Gucio2

  |9 godziny temu
  ludzie co sie prują bo są boomerami i nie wiedzą jak odpalić strima omg xdd
 • avatar

  TonnyMonntana

  |4 dni temu
  Chyba wszyscy się zgodzimy żeby trzymać tą stronke i robić keep gate bo nie chcemy żeby nam zamknęli jej jak inne;(
 • avatar

  GrooveGazer

  |7 dni temu
  ok wyjaśnij mi dlaczego ten film jest tak dobrze oceniany? Niby spoko efekty i fajny plot twist ale no bez przesady bo du$# nie urywa;/
 • avatar

  DaveAmeryka

  |10 dni temu
  Ciekawy: tak. Wciągający: tak. Ale pedały, transy i pomoc dla uchodźców: nie. Szkoda, bo byłby wart polecenia, a NIE jest.
 • avatar

  WesternWanderer

  |10 dni temu
  Mega fajny
 • avatar

  DramaDevotee

  |11 dni temu
  pov: przyszedłeś poczytać jak stare Julki narzekają że nie mogą włączyć filmu
 • avatar

  ChillSeries

  |12 dni temu
  znajomi polecali a ja znowu jak głupia nie posłuchałam swojego głosu rozsądku
 • avatar

  dx87

  |13 dni temu
  Szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 1h 51m.

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Siedmiu królów musi umrzeć

Wyczekiwany od dawna finałowy sezon serialu „Ostatnie królestwo” wreszcie trafił na ekrany kinowe. Akcja rozgrywa się w 9-wiecznej Anglii, rozdzieranej walką siedmiu królów o dominację. Główny bohater, Uhtred z Bebbanburga, staje przed największym wyzwaniem w swoim życiu.

Alfred Wielki walczy o przetrwanie Wessexu i marzy o zjednoczeniu anglosaskich królestw w jedno państwo. Jednak na drodze do realizacji jego wizji stoją wrodzy władcy oraz stare porachunki z przeszłości.

Destynis musi zmierzyć się z Aelfricem

Uhtred od dawna pragnie odzyskać twierdzę Bebbanburg, będącą jego prawowitym dziedzictwem. Jednak jej aktualny władca, zdradziecki stryj Aelfric, nie zamierza tak łatwo oddać warowni. Dojdzie do bezpośredniego starcia między dwiema stronami konfliktu o Bebbanburg.

Tymczasem Aethelflaed, siostra Edwarda Starszego, znajduje się w niebezpieczeństwie. Porwana przez wikingów, trafia w ręce ich przywódczyni Bridy. Ta od dawna knuje zemstę na Uhtredzie za dawną zdradę. Czy uda jej się w końcu go dopaść?

Uhtred staje przed największym wyzwaniem

Bohaterowie serialu stają przed wieloma dylematami moralnymi i osobistymi rozterkami. Uhtred zmaga się z koniecznością dokonania wyboru między lojalnością wobec przybranych saksońskich braci, a więzami krwi łączącymi go ze skandynawskimi najeźdźcami.

„Przeszłość to obcy kraj, tam się inaczej żyje”

Słowa wypowiedziane w poprzednich sezonach przez Uhtreda nabierają nowego znaczenia. Konflikt między dwiema kulturami, do których przynależy, zaostrza się.

Siedmiu królów musi umrzeć

Alfred Wielki toczy bój o przetrwanie Wessexu

Król Alfred pragnie zjednoczyć ludy anglosaskie pod sztandarem Wielkiej Brytanii. Jest wizjonerem nowoczesnego państwa opartego na sprawiedliwości i równości wobec prawa.

Jednak jego choroba stopniowo go osłabia. Czy zdoła zrealizować swoje ambitne plany, zanim będzie za późno? A może to właśnie Uhtred okaże się prawdziwym architektem nowego ładu w Anglii?

 • Wszystkie poprzednie sezony dostępne na platformie ekino
 • Reżyseria: Ed Bazalgette

Finał „Ostatniego królestwa” z pewnością dostarczy wielu emocji fanom tej niezwykle popularnej sagi historycznej. Czy dobro zwycięży nad złem? Kto ostatecznie zdobędzie władzę nad Anglią? Odpowiedzi na te pytania poznamy już niebawem.

Brida pragnie zemsty na Uhtredzie

Dawna kochanka głównego bohatera, Brida, od dawna knuje zemstę na Uhtredzie za jej zdradę. Teraz, gdy porwała jego przybraną córkę Aethelflaed, wydaje się, że w końcu będzie mogła się na nim zrewanżować.

Jak potoczą się losy porwanej księżniczki? Czy Uhtred zdoła ją uratować z rąk Bridy i wikingów? Pozostaje mieć nadzieję, że ostatni sezon serialu przyniesie rozstrzygnięcie tego wątku.

Tymczasem na horyzoncie pojawia się nowe zagrożenie dla Wessexu – duński wódz Sigtryggr, który ma zamiar podbić Anglię. Alfred Wielki i Uhtred będą musieli połączyć siły, by odeprzeć najeźdźców.

Starcie o przyszłość Anglii wkracza w decydującą fazę

Nadchodząca bitwa może zadecydować o przyszłości całej Anglii na wiele lat. Sigtryggra i Uhtreda dzieli głęboka nienawiść, sięgająca czasów ich młodości. Teraz każdy z nich kroczy inną ścieżką i realizuje odmienną wizję tego, jak powinien wyglądać ich kraj.

„Nienawiść to uczucie, które prowadzi donikąd”

Czy dwaj dawni rywale będą w stanie porzucić urazy z przeszłości i zjednoczyć siły przeciw wspólnemu wrogowi? A może konflikt personalnych animozji zaprzepaści szansę na obronę kraju przed najeźdźcami?

Mimo wielu przeciwności, bohaterowie serialu z determinacją dążą do celu. Niełatwe decyzje czekają także Uhtreda w finale jego filmowej sagi. Będzie musiał w końcu opowiedzieć się po jednej ze stron. Którą drogę obierze?

Podsumowanie: siedmiu królów, jedna wizja

Ostatni sezon „Ostatniego królestwa” to zwieńczenie filmowej sagi osadzonej w realiach średniowiecznej Anglii. Uhtred staje przed ostatecznym wyborem między lojalnością wobec przybranych braci Saksów, a więzami krwi łączącymi go z duńskimi najeźdźcami.

Tymczasem król Alfred dąży do zjednoczenia podzielonego kraju pod sztandarem Wielkiej Brytanii. Jednak na jego drodze stają dawni wrogowie, a także własna słabnąca kondycja. Czy zdoła zrealizować swą wizję?

Losy głównych bohaterów splotły się na zawsze. Choć dzieli ich pochodzenie i wyznawane ideały, łączy wspólny cel. Tylko zjednoczeni będą w stanie odeprzeć nadciągającą nawałnicę.

Finałowy sezon z pewnością nie zawiedzie fanów. Przyniesie wiele zaskakujących zwrotów akcji, dramatycznych pojedynków i wzruszających pożegnań. A przede wszystkim – rozstrzygnie, czy marzenie o zjednoczonej Anglii doczeka się spełnienia.

10 Podobnych Filmów

Laura Mańkowska

Laura Mańkowska

Witaj! Jestem Laura, architektką światów filmowych na moim portalu! Tutaj każda recenzja to podróż w głąb emocji i fabuły. Moje słowa to nitki, które splecione tworzą sieć opowieści, uwięzionych w kadrach. Odkrywam dla Ciebie niezwykłe historie, ukryte między wierszami dialogów i dramatycznych scen. Moje recenzje są jak klucze, otwierające drzwi do magicznych światów. Tutaj pasja spotyka się z merytoryką, tworząc społeczność kinowych entuzjastów. Zapraszam Cię do mojego kina marzeń!

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 621

Udostępnij