close icon
page-title
Skazani na Shawshank
Skazani na Shawshank

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: The Shawshank Redemption
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
 • Reżyser: Castle Rock Entertainment

Skazani na Shawshank eKino • Cały Film • Online

star8.7
26085Ocen
date1994
loader

Skazani na Shawshank Recenzje

 • avatar

  WorldEXC12

  |8 godziny temu
  Jestem krytykiem filmowym, a poniżej przestawie kilka argumentów dlaczego ten film jest jedną z najlepszych odsłon teggo gatu (czytaj dalej...)
 • avatar

  WesternWanderer

  |2 dni temu
  Mega fajny
 • avatar

  dx87

  |2 dni temu
  Szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 2h 22m.
 • avatar

  ChillSeries

  |3 dni temu
  znajomi polecali a ja znowu jak głupia nie posłuchałam swojego głosu rozsądku
 • avatar

  HighDefinitionHero

  |4 dni temu
  i ten wysyp "krytyków filmowych bez gustu i wyczucia" Jak się wam coś nie podoba to zapraszam oglądać pierwszą miłość albo dlaczego ja. To wasz poziom :)
 • avatar

  DaveAmeryka

  |4 dni temu
  Ciekawy: tak. Wciągający: tak. Ale pedały, transy i pomoc dla uchodźców: nie. Szkoda, bo byłby wart polecenia, a NIE jest.
 • avatar

  DramaDevotee

  |7 dni temu
  pov: przyszedłeś poczytać jak stare Julki narzekają że nie mogą włączyć filmu
 • avatar

  TonnyMonntana

  |8 dni temu
  Chyba wszyscy się zgodzimy żeby trzymać tą stronke i robić keep gate bo nie chcemy żeby nam zamknęli jej jak inne;(
 • avatar

  BoczekBambo

  |11 dni temu
  Nie wiem czemu wszyscy jarają się tym
 • avatar

  PopcornPrestige

  |13 dni temu
  ej dziewczyny myślicie że to dobry film na pierwszą randke>xd

Skazani na Shawshank Obsada

Skazani na Shawshank Trailer

Spis treści

Skazani na Shawshank 1994 ekino filmy

Kultowy dramat kryminalny "Skazani na Shawshank" z 1994 roku to absolutny must see dla wszystkich fanów dobrego kina. Film opowiada niezwykle wzruszającą historię przyjaźni dwóch więźniów osadzonych w surowym więzieniu stanowym Shawshank. Głównymi bohaterami są Andy Dufresne (Tim Robbins) i Ellis Boyd "Red" Redding (Morgan Freeman).

Andy, skazany na dożywocie za rzekome zabójstwo żony i jej kochanka, trafia do więzienia Shawshank, gdzie musi stawić czoła surowej rzeczywistości za murami. Poznaje Reda, więźnia odsiadującego wyrok za morderstwo, który pomaga mu przystosować się do nowego, brutalnego świata. Między skazanymi rodzi się głęboka przyjaźń i wzajemny szacunek.

Genialne aktorstwo Tima Robbinsa i Morgana Freemana sprawia, że losy Andy'ego i Reda wciągają widza bez reszty. Oglądając ten film trudno uwierzyć, że aktorzy jedynie odgrywają role - ich kreacje są tak prawdziwe i przejmujące. Historia przyjaźni na przekór brutalnemu systemowi penitencjarnemu porusza i inspiruje do walki o swoje marzenia.

Reżyser Frank Darabont z mistrzowskim kunsztem buduje klimat surowego więzienia Shawshank, gdzie ludzkie życie nie ma większej wartości. Film pokazuje jak w tak ekstremalnych warunkach rodzą się prawdziwe więzi i jak siła ludzkiego ducha może zdziałać cuda. Obraz zdobył aż 7 nominacji do Oscara i jest uznawany za jeden z najlepszych filmów więziennych w historii.

Image Skazani na Shawshank film online

Najlepszy dramat kryminalny 1994 ekino filmy

Rok 1994 przyniósł kilka świetnych produkcji gatunku dramatu kryminalnego, jednak żadna z nich nie dorównuje arcydziełu "Skazani na Shawshank". Film oparty na opowiadaniu Stephena Kinga z mistrzowską precyzją łączy w sobie cechy dramatu obyczajowego, thrillera i kina więziennego. Jest to produkcja, która wciąga i trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty.

Niezwykle sugestywnie zarysowane postacie głównych bohaterów, ich motywacje i przemiany sprawiają, że identyfikujemy się z ich losem i cierpimy razem z nimi. Szczególnie relacja Andy'ego i Reda, dwóch zupełnie różnych ludzi, których połączył dramatyczny los, wzrusza i pokazuje siłę prawdziwej przyjaźni. Świetna gra aktorska, rewelacyjny scenariusz i sugestywna scenografia sprawiają, że "Skazani na Shawshank" to dramat kryminalny najwyższej próby.

Film Franka Darabonta zebrał same znakomite recenzje i z miejsca wpisał się na listę najwybitniejszych dzieł gatunku. Do tej pory uznawany jest za wzór doskonale zrealizowanego dramatu kryminalnego z niepowtarzalnym klimatem i wciągającą fabułą. Jeśli ktoś szuka wzruszającej opowieści o sile ludzkiego ducha, to "Skazani na Shawshank" jest pozycją absolutnie obowiązkową.

Niezapomniane kreacje aktorskie ekino filmy

Aktorstwo na najwyższym poziomie to zdecydowanie jeden z najmocniejszych atutów "Skazanych na Shawshank". Główne role odgrywają tu Tim Robbins jako Andy Dufresne i Morgan Freeman jako Red. Obaj aktorzy stworzyli kreacje absolutnie wybitne, które na zawsze zapisały się w historii kina.

Tim Robbins idealnie wciela się w inteligentnego i wrażliwego bankiera niesłusznie osadzonego w więzieniu za morderstwo. Jego mimika, gesty i sposób bycia doskonale oddają rozterki i dramat człowieka, który musi przetrwać w obcym, surowym świecie za murami. Morgan Freeman z kolei tworzy prawdziwie kinowego Reda - charyzmatycznego i pełnego ciepła przywódcy więźniów, który jako jedyny dostrzega ludzką godność w Andy'm.

Aktorzy grają tak sugestywnie i przekonująco, że oglądając film zapominamy, iż to jedynie role. Prawdziwe emocje i chemia między Robbinsem i Freemanem sprawiają, że losy bohaterów wciągają i wzruszają. Znakomite aktorstwo przenosi "Skazanych na Shawshank" na wyżyny kina i sprawia, że produkcja Darabonta na zawsze pozostanie w pamięci widzów.

Wzruszająca historia przyjaźni ekino filmy

Przyjaźń to jedna dusza mieszkająca w dwóch ciałach. - Arystoteles

Sercem "Skazanych na Shawshank" jest niezwykle poruszająca historia przyjaźni Andy'ego i Reda - dwóch diametralnie różnych ludzi, których połączył tragiczny los. Choć dzieli ich wszystko - status społeczny, charakter, temperament - to w brutalnej rzeczywistości więziennej rodzi się między nimi głęboka więź oparta na wzajemnym szacunku i zrozumieniu.

Red staje się dla Andy'ego przewodnikiem po twardych realiach więzienia i broni go przed atakami brutalnych współwięźniów. Andy z kolei dostrzega w Redzie człowieka prawego i uczciwego, godnego szansy na normalne życie po opuszczeniu murów Shawshank. Na przekór okrutnemu systemowi ich przyjaźń rozkwita i przetrwa najcięższe chwile.

Historia Andy'ego i Reda pokazuje, że prawdziwa przyjaźń może zrodzić się w najbardziej ekstremalnych warunkach i przetrwać wszelkie przeciwności losu. Ich relacja wzrusza i inspiruje, udowadniając, że więzy międzyludzkie są najcenniejszą wartością, która pozwala przetrwać nawet w piekle.

Image Skazani na Shawshank 1994

Mistrzowsko zrealizowany film więzienny ekino filmy

Pod względem realizacyjnym "Skazani na Shawshank" to prawdziwe arcydzieło. Frank Darabont jak mało który reżyser potrafił oddać klimat ponurego więzienia i codziennej walki o przetrwanie za jego murami. Zdjęcia, scenografia, kostiumy - wszystko to sprawia, że widz czuje się jakby sam znajdował się w szarej rzeczywistości Shawshank.

 • Ponura, pozbawiona okien cela Andy'ego.
 • Szare, obszarpane mundury więźniów.
 • Brudne i zaniedbane budynki więzienne.

Każdy detal został dopracowany tak, by jak najpełniej oddać klimat surowego więzienia. Ogromne wrażenie robi też scena deszczu, gdy więźniowie wychodzą na spacerniak - genialnie ujęta metafora wolności, do której oni nie mają dostępu. Reżyserska wizja Darabonta, świetne zdjęcia i muzyka tworzą niezapomniany, mroczny klimat.

"Skazani na Shawshank" pod względem realizacyjnym prezentuje poziom absolutnie mistrzowski i po dziś dzień uznawany jest za jeden z najlepiej zrealizowanych filmów więziennych. Obraz po prostu wciąga widza w szarą rzeczywistość Shawshank na ponad 2 godziny.

Obowiązkowe seanse dla fanów dobrych filmów ekino filmy

"Skazani na Shawshank" to produkcja obowiązkowa dla wszystkich miłośników ambitnego, wymagającego kina. Film łączy w sobie cechy dramatu obyczajowego, thrillera i kina więziennego, tworząc wciągającą opowieść o sile ludzkiego ducha, przyjaźni i walce z brutalnym systemem.

Genialne aktorstwo, mistrzowska reżyseria i sugestywny klimat sprawiają, że jest to jeden z najwybitniejszych filmów w historii kina. Produkcja zdobyła mnóstwo nagród, a krytycy zgodnie uznają ją za arcydzieło. Jeśli ktoś ceni sobie ambitne kino fabularne najwyższej próby, seans "Skazanych na Shawshank" jest absolutnym obowiązkiem.

To opowieść, która porusza, inspiruje i zostaje w pamięci na długo po zakończeniu seansu. Dowód, że nawet w najciemniejszych czasach można zachować wiarę, marzenia i ludzką godność. Film, który trzeba zobaczyć choćby dla genialnych kreacji Morgana Freemana i Tima Robbinsa. "Skazani na Shawshank" to po prostu kino na najwyższym poziomie.

Podsumowanie filmu "Skazani na Shawshank"

Film "Skazani na Shawshank" to prawdziwie wzruszająca opowieść o sile ludzkiej przyjaźni i pokonywaniu przeciwności losu. Opowiada historię dwóch skazanych, Andy'ego i Reda, których połączyła głęboka więź pomimo dzielących ich różnic. W surowych realiach więzienia Shawshank ich relacja stanowi promyk nadziei i daje siłę do walki o godne życie. Genialne role Morgana Freemana i Tima Robbinsa sprawiają, że losy bohaterów głęboko poruszają i inspirują do działania. Dodatkową siłą filmu jest mistrzowska reżyseria Franka Darabonta, który znakomicie oddaje ponury klimat więzienia. Każdy miłośnik dobrego, wymagającego kina powinien sięgnąć po ten tytuł - gwarantuje wciągającą fabułę i niezapomniane przeżycia.

Film "Skazani na Shawshank" pokazuje, że nawet w pozornie beznadziejnej sytuacji można zachować godność, marzenia i nadzieję. Przyjaźń Andy'ego i Reda, mimo skrajnie różnych charakterów, pokazuje siłę ludzkich uczuć i to, że zrozumienie może zrodzić się nawet w ekstremalnych warunkach. Ta historia inspirowała i inspiruje do walki z przeciwnościami losu, a wybitne aktorstwo sprawia, że fabuła wciąga od pierwszej minuty. Film Darabonta to prawdziwy majstersztyk kina.

Genialne aktorstwo, sugestywny dramatyzm i ponury klimat sprawiają, że "Skazani na Shawshank" zapewniają niezapomniane przeżycia kinowe. To produkcja, która wciąż jest na szczycie rankingów najlepszych filmów w historii. Polecamy ten obowiązkowy tytuł wszystkim miłośnikom ambitnego, wymagającego kina najwyższej próby. Gwarantujemy, że losy Andy'ego i Reda na długo pozostaną w pamięci i sercu.

Reasumując, "Skazani na Shawshank" to filmowa perełka łącząca cechy dramatu obyczajowego i kina więziennego z genialnymi kreacjami aktorskimi Morgana Freemana i Tima Robbinsa. To historia, która porusza, inspiruje i pokazuje, że nawet w najciemniejszych czasach można zachować ludzką godność. Gorąco polecamy ten tytuł wszystkim ceniącym sobie ambitną, wymagającą rozrywkę filmową. Gwarantujemy wciągającą opowieść i niezapomniane przeżycia.

Podobne filmy do Skazani na Shawshank

Laura Mańkowska

Laura Mańkowska

Witaj! Jestem Laura, architektką światów filmowych na moim portalu! Tutaj każda recenzja to podróż w głąb emocji i fabuły. Moje słowa to nitki, które splecione tworzą sieć opowieści, uwięzionych w kadrach. Odkrywam dla Ciebie niezwykłe historie, ukryte między wierszami dialogów i dramatycznych scen. Moje recenzje są jak klucze, otwierające drzwi do magicznych światów. Tutaj pasja spotyka się z merytoryką, tworząc społeczność kinowych entuzjastów. Zapraszam Cię do mojego kina marzeń!

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
Ocena: 9 Liczba głosów: 26085

Udostępnij