close icon
page-title
Służące
Służące

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: The Help
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Indie, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Stany Zjednoczone
 • Wydawca: DreamWorks Pictures

Służące 2011 eKino TV - Cały film

star8.2
7894Ocen
date2011
date2h 26m

Skomentuj

 • avatar

  WesternWanderer

  |6 godziny temu
  Mega fajny
 • avatar

  GrooveGazer

  |4 dni temu
  ok wyjaśnij mi dlaczego ten film jest tak dobrze oceniany? Niby spoko efekty i fajny plot twist ale no bez przesady bo du$# nie urywa;/
 • avatar

  Gucio2

  |7 dni temu
  ludzie co sie prują bo są boomerami i nie wiedzą jak odpalić strima omg xdd
 • avatar

  DramaDevotee

  |10 dni temu
  pov: przyszedłeś poczytać jak stare Julki narzekają że nie mogą włączyć filmu
 • avatar

  DaveAmeryka

  |12 dni temu
  Ciekawy: tak. Wciągający: tak. Ale pedały, transy i pomoc dla uchodźców: nie. Szkoda, bo byłby wart polecenia, a NIE jest.
 • avatar

  ChillSeries

  |14 dni temu
  znajomi polecali a ja znowu jak głupia nie posłuchałam swojego głosu rozsądku

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Służące 2011 darmowe filmy online

Służące to dramat z 2011 roku, który można obejrzeć za darmo online na ekino tv. Film opowiada historię afroamerykańskich służących pracujących w domach białych rodzin na początku lat 60. XX wieku. Jest to adaptacja popularnej powieści o tym samym tytule autorstwa Kathryn Stockett.

Film Służące został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez widzów, jak i krytyków. Zebrał wiele pozytywnych recenzji za poruszanie ważnych tematów społecznych związanych z rasizmem i nierównością. Produkcja ta pokazuje codzienne życie czarnoskórych służących pracujących dla białych rodzin. Ukazuje trudne warunki ich pracy oraz upokorzenia, jakich doświadczały ze strony swoich pracodawców. Jednocześnie film ukazuje odwagę tych kobiet i ich walkę o godność i równe traktowanie.

Służące

Służące adaptacja powieści gatunek dramat ekino tv

Film Służące w reżyserii Tate'a Taylora to adaptacja bestsellerowej powieści o tym samym tytule autorstwa Kathryn Stockett z 2009 roku. Książka stała się sensacją wydawniczą i przez ponad 100 tygodni utrzymywała się na liście bestsellerów New York Timesa. Fabuła powieści osadzona jest w Jackson w stanie Missisipi na początku lat 60. XX wieku. Jest to zatem okres, kiedy w wielu stanach na południu USA wciąż obowiązywały rasistowskie przepisy Jima Crowa, które legalizowały segregację rasową.

Adaptacja filmowa wiernie oddaje klimat książki i została bardzo pozytywnie oceniona przez krytyków. Obraz został zaklasyfikowany jako dramat obyczajowy. Doskonale ukazuje panujące w tamtym czasie nastroje społeczne i napięcia na tle rasowym. Film pokazuje zmagania czarnoskórych bohaterek z uprzedzeniami i dyskryminacją. Podnosi ważne tematy społeczne związane z walką o równouprawnienie.

Służące obsada Viola Davis ekino filmy

W filmie Służące występuje bardzo silna, żeńska obsada aktorska z Violą Davis w roli głównej. Viola Davis wciela się w postać Aibileen Clark, doświadczonej służącej pracującej dla rodziny Leefoltów. Kreacja aktorska Violi Davis została uznana za jedną z najlepszych w jej karierze. Za tę rolę otrzymała wiele prestiżowych nagród, m.in. Critics Choice Award, Satellite Award czy nagrodę Gildii Aktorów Ekranowych.

W pozostałych głównych rolach wystąpiły również utalentowane aktorki: Emma Stone jako Skeeter Phelan, Bryce Dallas Howard jako Hilly Holbrook oraz Octavia Spencer jako Minny Jackson. Znakomita gra aktorska i chemia między aktorkami sprawiają, że film wciąga i wzrusza od pierwszej do ostatniej minuty.

Służące recenzje krytyków filmy ekino

Film Służące spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem zarówno wśród widzów, jak i recenzentów. Serwis Rotten Tomatoes, zbierający recenzje z wielu źródeł, przyznał produkcji wysoki wynik 76%. Krytycy chwalili przede wszystkim grę aktorską, reżyserię oraz scenariusz, który wiernie oddawał klimat powieści Kathryn Stockett.

W recenzjach podkreślano, że Służące to niezwykle poruszający i mądry film o walce z rasizmem i dyskryminacją. Dziennikarze chwalili produkcję za ukazanie złożoności stosunków panujących między czarnoskórymi służącymi a białymi pracodawcami. Podkreślali, że film pokazuje odwagę tych kobiet w walce o godność i równe prawa.

Służące

Służące fabuła tematyka rasizm ekino

Fabuła filmu Służące koncentruje się wokół losów trzech kobiet. Są to Aibileen Clark (Viola Davis) – doświadczona służąca pracująca dla rodziny Leefoltów, Minny Jackson (Octavia Spencer) – zbuntowana służąca, która wielokrotnie traciła pracę oraz Skeeter Phelan (Emma Stone) – młoda, biała dziennikarka pragnąca napisać książkę o życiu czarnoskórych służących.

Film pokazuje trudną sytuację czarnoskórych służących i upokorzenia, jakie spotykały ich ze strony białych pracodawców. Ukazuje codzienne obowiązki bohaterek, ich troski i lęki. Jednocześnie produkcja przedstawia odwagę tych kobiet, które postanawiają opowiedzieć swoje historie, aby ujawnić prawdę o panującym rasizmie i nierówności.

Służące reżyseria Tate Taylor filmy online ekino

Reżyserem filmu Służące jest Tate Taylor, który wcześniej zasłynął m.in. jako scenarzysta oscarowej produkcji U progu sławy z 2009 roku. Reżyser świetnie oddał na ekranie nastrój i klimat popularnej powieści. Doskonale poprowadził aktorki, które stworzyły mocne, poruszające kreacje. Recenzenci chwalili reżysera za umiejętne balansowanie między wątkami dramatycznymi a momentami komediowymi.

Tate Taylor stworzył film, który porusza i bawi, ale przede wszystkim skłania do refleksji na temat ważnych problemów społecznych. Reżyseria pozwoliła w pełni oddać na ekranie trudny los czarnoskórych służących oraz pokazać ich odwagę i determinację w walce o godność. Film Służące to ważna produkcja poruszająca kwestie rasizmu i nierówności.

Podsumowanie filmu Służące

Film Służące to obraz, który koniecznie trzeba zobaczyć. Produkcja dostępna jest za darmo online na stronie ekino tv. Opowiada poruszającą historię walki czarnoskórych służących o godność i równe traktowanie w rasistowskich Stanach Zjednoczonych lat 60. XX wieku. Warto poświęcić czas na seans, aby wczuć się w losy odważnych bohaterek i zastanowić się nad problemem dyskryminacji.

Film zebrał bardzo dobre recenzje krytyków, którzy chwalili przede wszystkim grę aktorską. W rolach głównych wystąpiły utalentowane aktorki: Viola Davis, Emma Stone i Octavia Spencer. Ich kreacje aktorskie wciągają i wzruszają. Reżyseria Taylora pozwoliła oddać klimat tamtych lat. Gorąco polecam obejrzeć ten obraz.

Produkcja porusza ważne tematy społeczne związane z walką o równouprawnienie rasowe w USA. Ukazuje złożone relacje między czarnoskórymi służącymi a białymi pracodawcami. Film pokazuje codzienne życie bohaterek, ich radości i smutki. Jest to historia o sile kobiet, które postanowiły powiedzieć prawdę o nierówności.

Służące to film, który można obejrzeć za darmo online w polskiej wersji językowej. Gorąco zachęcam do seansu tej poruszającej produkcji osadzonej w realiach rasistowskich Stanów Zjednoczonych. Film z pewnością skłoni do refleksji i dyskusji na ważne tematy społeczne związane z walką o równość.

7 Podobnych Filmów

Laura Mańkowska

Laura Mańkowska

Witaj! Jestem Laura, architektką światów filmowych na moim portalu! Tutaj każda recenzja to podróż w głąb emocji i fabuły. Moje słowa to nitki, które splecione tworzą sieć opowieści, uwięzionych w kadrach. Odkrywam dla Ciebie niezwykłe historie, ukryte między wierszami dialogów i dramatycznych scen. Moje recenzje są jak klucze, otwierające drzwi do magicznych światów. Tutaj pasja spotyka się z merytoryką, tworząc społeczność kinowych entuzjastów. Zapraszam Cię do mojego kina marzeń!

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 7894

Udostępnij