close icon
page-title
Sztuka ścigania się w deszczu
Sztuka ścigania się w deszczu

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: The Art of Racing in the Rain
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
 • Wydawca: Original Film

Sztuka ścigania się w deszczu 2019 eKino TV - Cały film

star8.2
1416Ocen
date2019
date1h 49m

Skomentuj

 • avatar

  DaveAmeryka

  |2 godziny temu
  Ciekawy: tak. Wciągający: tak. Ale pedały, transy i pomoc dla uchodźców: nie. Szkoda, bo byłby wart polecenia, a NIE jest.
 • avatar

  Gucio2

  |3 dni temu
  ludzie co sie prują bo są boomerami i nie wiedzą jak odpalić strima omg xdd
 • avatar

  GrooveGazer

  |5 dni temu
  ok wyjaśnij mi dlaczego ten film jest tak dobrze oceniany? Niby spoko efekty i fajny plot twist ale no bez przesady bo du$# nie urywa;/
 • avatar

  ChillSeries

  |9 dni temu
  znajomi polecali a ja znowu jak głupia nie posłuchałam swojego głosu rozsądku
 • avatar

  WesternWanderer

  |12 dni temu
  Mega fajny
 • avatar

  DramaDevotee

  |12 dni temu
  pov: przyszedłeś poczytać jak stare Julki narzekają że nie mogą włączyć filmu
 • avatar

  TonnyMonntana

  |14 dni temu
  Chyba wszyscy się zgodzimy żeby trzymać tą stronke i robić keep gate bo nie chcemy żeby nam zamknęli jej jak inne;(

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Sztuka ścigania się w deszczu

Nowy film "Sztuka ścigania się w deszczu" to poruszająca historia o spełnianiu marzeń, przyjaźni człowieka z psem i pasji do ścigania się. Główny bohater, kierowca wyścigowy Denny Swift, od dziecka marzył o karierze w wyścigach samochodowych. Jego wiernym towarzyszem jest pies Enzo, który kibicuje swojemu panu w trudnych chwilach, dodaje odwagi i wiary we własne możliwości.

Film przedstawia pasjonującą historię drogi Denny'ego do spełnienia marzeń mimo wielu przeciwności losu - chorej żony, konkurencji innych kierowców, braku pieniędzy i sponsorów. Mimo trudów udaje mu się zostać kierowcą Formuły 1. Dużą rolę w tym odgrywa pies Enzo, który widzi w swoim właścicielu nie tylko przyjaciela, ale też mistrza kierownicy.

Reżyser Simon Curtis przedstawił w "Sztuce ścigania się w deszczu" porywającą opowieść o więzi człowieka i psa. Film jest adaptacją bestsellerowej powieści Gartha Stein'a o tym samym tytule, która poruszyła serca milionów czytelników na całym świecie. Produkcja łączy romantyczną historię Denny'ego z jego żoną Eve i niezwykłą przyjaźń z psem Enzo, która daje mężczyźnie siłę do walki w trudnych momentach.

Sztuka ścigania się w deszczu

Deszczowe ściganie w K-9

Jednym z najbardziej spektakularnych momentów w filmie jest widowiskowa scena ścigania się Denny'ego podczas ulewnego deszczu. W czasie wyścigu deszcz siecze niemiłosiernie, ograniczając widoczność i pewność prowadzenia na mokrej nawierzchni toru. Główny bohater zachowuje jednak zimną krew, pokonuje trudności i wysuwa się na prowadzenie. Kamera ukazuje walkę kierowcy z tym, co najtrudniejsze w wyścigach - nieprzewidywalnością warunków pogodowych.

W scenie deszczowego ścigania najwyraźniej dochodzi do głosu talent i determinacja Denny'ego - cech, których nauczył się od swojego przyjaciela i mentora, psa Enzo. Zwierzę od początku wierzyło w swojego pana i jego marzenia o zostaniu mistrzem kierownicy. Jak sam stwierdził "deszcz spowalnia innych, ale mnie nigdy". To doświadczenie zostało przekazane Denny'emu i pomogło mu w osiągnięciu sukcesu w trudnych warunkach.

Symbolika psa towarzyszącego człowiekowi w najtrudniejszych wyścigach życia nawiązuje bezpośrednio do tytułu filmu z angielskiego K-9, "pies policyjny". Enzo pełni dla swojego pana rolę trenera, doradcy, psychologa - kogoś, kto zawsze jest obok wspierając i dodając otuchy. Pokonanie przeszkód wewnętrznych i zewnętrznych jest możliwe dzięki więzi Denny'ego z Enzo, która daje bohaterowi siłę do realizacji marzeń.

Jak sam stwierdził "deszcz spowalnia innych, ale mnie nigdy".

Ściganie z psem w strugach

Relacje Denny'ego i Enzo skupiają się wielokrotnie wokół zamiłowania bohaterów do sportów motorowych. Enzo wykazuje niemalże ludzką pasję do ścigania, którą zaszczepił u swojego pana. Film ukazuje jak idealnie dogadują się w tej kwestii mistrz kierownicy i jego wierny psi towarzysz.

Na ekranie widzimy jak Denny jeździ po torze, a Enzo wpatruje się z zapartym tchem w samochody próbując nadążyć za tempem bolidów. Kiedy kierowca komentuje techniczne aspekty jazdy, Enzo z uwagą słucha, choć inni nie są w stanie zrozumieć specjalistycznego żargonu. Pomiędzy bohaterami tworzy się nić porozumienia oparta na wspólnej pasji do ścigania się.

W jednej ze scen widzimy jak Denny wzywa Enzo do samochodu na przejażdżkę w strugach deszczu. Jest to symboliczny moment jedności człowieka i zwierzęcia dzielących te same emocje radości ze wspólnej jazdy. Dla Enzo spełnieniem marzeń jest możliwość "prowadzenia" auta u boku swojego idola. Mimo niesprzyjającej aury panuje wśród nich pogodny, radosny nastrój. Razem mogą pokonywać trudności i realizować marzenia.

 • idealne dogadywanie się w kwestii pasji do ścigania
 • wspólna radość z jazdy samochodem

Opowieść o wyścigach z psem

Klamrą spinającą całą historię jest opowieść, którą pisze Enzo - pies bohater, narrator i mentor. Patrząc z perspektywy czasu zwierzę dokonuje swego rodzaju podsumowania dramatycznych losów swojego właściciela. To historia o sile i wytrwałości w pokonywaniu przeszkód, spełnianiu marzeń mimo niepowodzeń, o więzi przyjaźni pomiędzy człowiekiem i psem.

Kiedy na horyzoncie pojawiają się finansowe problemy, choroba żony Eve, wypadek Denny'ego, pesymistyczna Enzo z optymizmem komentuje zdarzenia budując wiarę swojego pana w szczęśliwe zakończenie. Dzięki psiemu wsparciu udaje mu się wspiąć na wyżyny kariery kierowcy Formuły 1 i odzyskać wiarę w siebie po tragediach osobistych.

Opowieść stanowi hołd dla niezwykłej więzi jaka rodzi się pomiędzy człowiekiem i zwierzęciem. Uczucie, oddanie, wiara we własne możliwości są motorem napędowym dla bohaterów do realizacji największych marzeń. Film zmusza do refleksji nad tym, co w życiu naprawdę się liczy i skąd czerpać siły w chwilach załamania.

Kiedy na horyzoncie pojawiają się finansowe problemy, choroba żony Eve, wypadek Denny'ego, pesymistyczna Enzo z optymizmem komentuje zdarzenia budując wiarę swojego pana w szczęśliwe zakończenie.

Sztuka ścigania się w deszczu

Odzyskać marzenia w deszczu

Film Simona Curtisa to poruszająca opowieść o walce o odzyskanie marzeń mimo trudnych doświadczeń życiowych. Dla głównego bohatera Denny'ego wyścigi samochodowe to wielka pasja i sens życia. Kiedy po wypadku traci pracę kierowcy i wiąże się z tym utrata finansowego bezpieczeństwa, załamuje się jego świat.

W tym trudnym momencie ogromne wsparcie okazuje mu wierny psi przyjaciel Enzo. Zwierzę buduje w Denym wiarę we własne siły i umiejętności. Przypomina chwile sukcesów, dodaje optymizmu. Dzięki niemu Denny nie poddaje się, lecz walczy o powrót do dawnej formy. Culminacją jest historyczny wyścig bohatera na mokrym torze, kiedy mimo fatalnych warunków odzyskuje marzenia o zwycięstwie.

Produkcja pokazuje jak wiele w trudnych chwilach znaczy bliskość istoty, która bezgranicznie w nas wierzy. Na tym polega fenomen przyjaźni Denny'ego i Enzo - opartej na wierze we własne możliwości pokonywania przeciwności losu i realizacji marzeń.

Życie na biegu po marzenia

"Sztuka ścigania się w deszczu" to wzruszająca i momentami zabawna opowieść o spełnianiu marzeń, przyjaźni na dobre i złe oraz pasji życia. Reżyser Simon Curtis oddał hołd niezwykłej więzi łączącej człowieka i zwierzę, dzięki której obaj bohaterowie znajdują siłę do realizacji swoich pragnień.

Film zachęca do refleksji, by w trudnych chwilach szukać inspiracji i oparcia w drugim człowieku, a nawet pupilu. Pokazuje, że największe sukcesy rodzą się z pasji, wytrwałości w dążeniu do celu i bezgranicznego zaufania do tych, którzy w nas wierzą. Gorąco polecamy obejrzenie produkcji, która wzrusza i motywuje do działania.

W roli głównej wystąpił utalentowany Milo Ventimiglia znany m.in. z serialu "Tacy jesteśmy". Film zdobył uznanie krytyków i kinomanów na całym świecie, więc z pewnością warto poświęcić czas na seans.

Porywająca opowieść o przyjaźni i marzeniach

Film "Sztuka ścigania się w deszczu" to wzruszająca historia przyjaźni człowieka z psem oraz spełniania marzeń mimo przeciwności losu. Gorąco polecamy ten obraz fanom produkcji familijnych, a zwłaszcza tym, którzy kochają zwierzęta.

Główny bohater, kierowca wyścigowy Denny, zmaga się z problemami osobistymi oraz zawodowymi. Jego psi przyjaciel Enzo dodaje mu otuchy i motywuje do walki o marzenia. Razem przeżywają chwile radości, smutku i zwątpienia. Ostatecznie udaje im się zrealizować swoje cele życiowe.

Film oparty jest na bestsellerowej powieści Gartha Stein'a pod tym samym tytułem. Zdobył uznanie widzów i krytyków na całym świecie, więc zdecydowanie warto go obejrzeć. Zachęcamy wszystkich fanów dobrych historii do seansu - na pewno nie pożałujecie!

W rolach głównych świetni Milo Ventimiglia oraz głos Kevina Costnera. Reżyseria Simona Curtisa gwarantuje wysoki poziom produkcji, która wzrusza i bawi zarazem. Gorąco polecamy film wszystkim miłośnikom kina familijnego!

10 Podobnych Filmów

Laura Mańkowska

Laura Mańkowska

Witaj! Jestem Laura, architektką światów filmowych na moim portalu! Tutaj każda recenzja to podróż w głąb emocji i fabuły. Moje słowa to nitki, które splecione tworzą sieć opowieści, uwięzionych w kadrach. Odkrywam dla Ciebie niezwykłe historie, ukryte między wierszami dialogów i dramatycznych scen. Moje recenzje są jak klucze, otwierające drzwi do magicznych światów. Tutaj pasja spotyka się z merytoryką, tworząc społeczność kinowych entuzjastów. Zapraszam Cię do mojego kina marzeń!

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 1416

Udostępnij