close icon
page-title
Wilk z Wall Street
Wilk z Wall Street

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: The Wolf of Wall Street
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
 • Reżyser: Red Granite Pictures

Wilk z Wall Street eKino • Cały Film • Online

star8
23196Ocen
date2013
loader

Wilk z Wall Street Recenzje

 • avatar

  DramaDevotee

  |7 godziny temu
  pov: przyszedłeś poczytać jak stare Julki narzekają że nie mogą włączyć filmu
 • avatar

  BoczekBambo

  |3 dni temu
  Nie wiem czemu wszyscy jarają się tym
 • avatar

  WesternWanderer

  |5 dni temu
  Mega fajny
 • avatar

  DaveAmeryka

  |9 dni temu
  Ciekawy: tak. Wciągający: tak. Ale pedały, transy i pomoc dla uchodźców: nie. Szkoda, bo byłby wart polecenia, a NIE jest.
 • avatar

  HighDefinitionHero

  |13 dni temu
  i ten wysyp "krytyków filmowych bez gustu i wyczucia" Jak się wam coś nie podoba to zapraszam oglądać pierwszą miłość albo dlaczego ja. To wasz poziom :)
 • avatar

  ChillSeries

  |13 dni temu
  znajomi polecali a ja znowu jak głupia nie posłuchałam swojego głosu rozsądku

Wilk z Wall Street Obsada

Wilk z Wall Street Trailer

Spis treści

Wilk z Wall Street (2013) najlepsze sceny | Ekino Filmy

Komediowy kryminał "Wilk z Wall Street" w reżyserii Martina Scorsese to jeden z najlepiej zrecenzowanych filmów ostatnich lat. Opowiada on historię Jordana Belforta, maklera z Wall Street, który w latach 90. prowadził oszukańcze interesy giełdowe i zgromadził ogromny majątek. Film obfituje w świetne sceny komediowe i dramatyczne, dzięki którym można poczuć klimat epoki prosperity na giełdzie.

Jedną z najlepszych scen jest sekwencja kłótni Belforta z żoną Naomi, podczas której obydwoje są pod wpływem narkotyków. Ich różne stany odurzenia prowadzą do absurdalnej wymiany zdań i wybuchów gniewu. Świetna chemia między Leonardo DiCaprio i Margot Robbie sprawia, że scena jest komiczna i przerażająca zarazem.

Kolejna zapadająca w pamięć scena to pierwszy dzień Belforta w firmie maklerskiej Stratton Oakmont. Przemawia tam do swoich pracowników, zachęcając do uprawiania dzikiego, nieetycznego handlu i mówienia klientom kłamstw. Przemowa ukazuje prawdziwą twarz Belforta jako charyzmatycznego oszusta.

Nie można też zapomnieć o scenie libacji alkoholowej i zażywania narkotyków przez Belforta i jego ekipę. Zabawa na jachcie szybko zamienia się w totalny chaos. To pokazuje, jakie ekstremalne rzeczy były na porządku dziennym w świecie, który stworzył Belfort.

Image Wilk z Wall Street film online

Najlepsze sceny komedii kryminalnej | Ekino Filmy

"Wilk z Wall Street" to przede wszystkim świetna czarna komedia obnażająca chciwość i pazerność ludzką. Film obfituje w komiczne sceny, które na długo zapadają w pamięć.

Jedną z nich jest sekwencja, w której Belfort bierze zbyt dużą dawkę quaalude (pigułki usypiającej) i traci kontrolę nad swoim ciałem. Widzimy go pełzającego po schodach niczym żółw, próbującego dostać się do swojego samochodu. Ta scena pokazująca fizyczną komedię Leo DiCaprio wywołuje salwy śmiechu.

Inną świetną komediową sceną jest lunch Belforta z przyszłym teściem. Obydwaj są kompletnie odurzeni i zaczynają opowiadać absurdalne historie, które mają na celu zaimponowanie sobie nawzajem. Ich bełkotanie i dziwaczne zachowanie to scena komicznego mistrzostwa.

Nie sposób też nie wspomnieć o scenie, gdy pracownicy Belforta golą głowę kolegi, żeby zmotywować go do lepszej pracy. Ten "rytuał" inicjacji szybko zamienia się w totalny, komediowy chaos. To pokazuje bezwzględne i szalone metody, które Belfort stosował, by zwiększać zyski.

Jak zarobić na giełdzie wg Jordana Belforta | Ekino Filmy

Jordan Belfort, tytułowy "Wilk z Wall Street", zbudował wielomilionowy majątek dzięki handlowi akcjami. Jakie były jego metody, które pozwoliły mu tak błyskawicznie się wzbogacić?

Przede wszystkim Belfort bezwzględnie wykorzystywał naiwność i łatwowierność drobnych inwestorów. Namawiał ich do kupna akcji mało znanych firm, których ceny następnie windował wraz ze wspólnikami. Kiedy kurs szedł w górę, inwestorzy widzieli zyski, ale w rzeczywistości była to tylko gra pozorów.

Belfort stosował agresywne, wręcz napastliwe metody sprzedaży. Jego maklerzy wywierali presję, straszyli klientów, że stracą okazję na zysk. Wykorzystywali ludzkie emocje, by skłonić do podjęcia ryzykownych decyzji inwestycyjnych.

Jak pokazuje film, Jordan Belfort buntował się przeciwko zasadom moralnym i prawu, dążąc za wszelką cenę do wzbogacenia się. Dla nieuczciwego maklera liczył się tylko zysk, a nie dobro klientów.

Huczne imprezy i bogate życie maklerów | Ekino Filmy

"Wilk z Wall Street" pokazuje szalony, pełen ekscesów styl życia, jaki prowadzili Jordan Belfort i inni maklerzy z Wall Street. Uwielbiali oni urządzać huczne imprezy, uprawiać seks z prostytutkami i zażywać narkotyki.

W filmie oglądamy sceny dzikich domówek Belforta, które zamieniały się w orgie seksu i alkoholu. Gołe hostessy tańczące na stole, kokaina sypana na ciała półnagich imprezowiczów - te imprezy przekraczały granice wyobraźni i przyzwoitości.

Styl życia Belforta i innych brokerów cechował się też ostentacyjnym przepychem. Luksusowe rezydencje, drogie samochody, prywatne odrzutowce - wydawali oni fortuny, próbując zaspokoić swoje zepsute zachcianki. Film ukazuje tę pogoń za luksusem jako oznakę duchowej pustki tych ludzi.

Sceny imprez w filmie pokazują demoralizację i degrengoladę moralną świata finansistów z Wall Street lat 90. Ich styl życia prowadził donikąd i musiał skończyć się krachem.

Image Wilk z Wall Street 2013

FBI depcze po piętach Jordanowi Belfortowi | Ekino Filmy

Choć Jordan Belfort bez skrupułów oszukiwał klientów i zgromadził wielkie bogactwo, to jego kariera musiała w końcu dobiec kresu. W pewnym momencie na trop nieuczciwych interesów Belforta wpadło FBI.

Początkowo Belfort lekceważył zagrożenie, uważając się za nieuchwytnego. Jednak FBI zbierało na niego coraz więcej obciążających dowodów. Kiedy agenci wkroczyli do biura Stratton Oakmont, jasne się stało, że nie ma ucieczki.

Ciekawe jest przedstawienie śledztwa FBI jako gry kotka i myszki. Agenci podchodzą bardzo metodycznie, krok po kroku zamykając pętlę wokół Belforta. Pokazuje to nieuchronność sprawiedliwości, która w końcu dosięga każdego przestępcę.

Koniec ery prosperity giełdowej oszusta | Ekino Filmy

Kariera Jordana Belforta jako gwiazdy Wall Street dobiegła końca tak szybko, jak się zaczęła. Kiedy na jaw wyszły jego przekręty, imperium finansowe runęło jak domek z kart.

Film pokazuje upadek Belforta w spektakularny sposób. Widzimy scenę, gdy agenci FBI wkraczają do biura Stratton Oakmont, a Belfort ucieka tylnym wyjściem. To symboliczny obraz końca jego ery prosperity opartej na kłamstwach.

Ostatecznie Belfort zostaje skazany na więzienie za oszustwa giełdowe i pranie brudnych pieniędzy. Traci swój majątek, rozpada się jego małżeństwo. To moralna kara za chciwość i pychę, jakie ujawnił jako broker.

Upadek Belforta pokazuje, że złudne bogactwo zdobyte nieuczciwie nigdy nie jest trwałe. Prędzej czy później przychodzi czas rozliczenia.

Podsumowanie filmu "Wilk z Wall Street"

Komediodramat "Wilk z Wall Street" Martina Scorsese to fascynująca opowieść o chciwości i pazerności świata finansów. Główny bohater Jordan Belfort, w którego wciela się Leonardo DiCaprio, buduje wielomilionowy majątek na oszustwach giełdowych. Jego firma Stratton Oakmont bezwzględnie wykorzystuje naiwność inwestorów, windować kursy akcji i zgarniać zyski.

Film pokazuje też szalony, pełen ekscesów styl życia Belforta i innych brokerów z Wall Street lat 90. Urządzają oni niekończące się orgie alkoholowo-narkotykowe z prostytutkami, marnując zarobione na przekrętach pieniądze. Ostatecznie jednak na trop nieuczciwych interesów Belforta wpada FBI. Sprawiedliwość dosięga go, a jego imperium upada.

W warstwie wizualnej "Wilk z Wall Street" zachwyca energią i rozmachem. Scorsese utrzymuje szybkie tempo akcji, operuje dynamiczną kamerą. Doskonała gra aktorska, zwłaszcza DiCaprio, oraz świetny soundtrack dopełniają tej czarnej komedii o świecie finansów. Gorąco polecamy ten film fanom kina Scorsese oraz kinowych hitów na portalu Ekino Filmy.

Podsumowując, "Wilk z Wall Street" to fascynująca i choć przerażająca, to też niezwykle zabawna opowieść o chciwości człowieka i nieuchronności kary za popełnione zło. To jeden z najlepszych filmów w dorobku Martina Scorsese, który koniecznie musicie zobaczyć. Dostępny jest na Ekino Filmy, więc sięgnijcie po tę produkcję i dajcie się porwać tej oscarowej historii.

Podobne filmy do Wilk z Wall Street

Laura Mańkowska

Laura Mańkowska

Witaj! Jestem Laura, architektką światów filmowych na moim portalu! Tutaj każda recenzja to podróż w głąb emocji i fabuły. Moje słowa to nitki, które splecione tworzą sieć opowieści, uwięzionych w kadrach. Odkrywam dla Ciebie niezwykłe historie, ukryte między wierszami dialogów i dramatycznych scen. Moje recenzje są jak klucze, otwierające drzwi do magicznych światów. Tutaj pasja spotyka się z merytoryką, tworząc społeczność kinowych entuzjastów. Zapraszam Cię do mojego kina marzeń!

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 23196

Udostępnij