close icon
page-title
Gra o tron
Gra o tron eKino • Cały Serial • Online

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Game of Thrones
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
 • Reżyser: Peter Dinklage

Gra o tron eKino • Cały Serial • Online

star8.5
23133Ocen
date2011

Sezony

Recenzje

 • avatar

  DaveAmeryka

  |3 godziny temu
  Ciekawy: tak. Wciągający: tak. Ale pedały, transy i pomoc dla uchodźców: nie. Szkoda, bo byłby wart polecenia, a NIE jest.
 • avatar

  ChillSeries

  |3 dni temu
  znajomi polecali a ja znowu jak głupia nie posłuchałam swojego głosu rozsądku
 • avatar

  BoczekBambo

  |4 dni temu
  Nie wiem czemu wszyscy jarają się tym
 • avatar

  DramaDevotee

  |7 dni temu
  pov: przyszedłeś poczytać jak stare Julki narzekają że nie mogą włączyć serialu
 • avatar

  dx87

  |10 dni temu
  Szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 0m.
 • avatar

  HighDefinitionHero

  |11 dni temu
  i ten wysyp "krytyków filmowych bez gustu i wyczucia" Jak się wam coś nie podoba to zapraszam oglądać pierwszą miłość albo dlaczego ja. To wasz poziom :)
 • avatar

  WesternWanderer

  |11 dni temu
  Mega fajny
 • avatar

  TonnyMonntana

  |13 dni temu
  Chyba wszyscy się zgodzimy żeby trzymać tą stronke i robić keep gate bo nie chcemy żeby nam zamknęli jej jak inne;(

Trailer

Spis treści

Walki o władzę w Westeros

Wiele sezonów serialu Gra o Tron koncentruje się wokół walki o Żelazny Tron i władzę nad Siedmioma Królestwami Westeros. Po śmierci króla Roberta Baratheona, jego syn Joffrey zasiada na tronie, jednak jego prawo do korony jest kwestionowane. Rozpoczyna się wojna pięciu królów, w której udział biorą rody Starków, Lannisterów, Baratheonów, Greyjoyów i Tyrellów. Każdy z nich chce zdobyć władzę dla siebie.

W tle tych wydarzeń Daenerys Targaryen, córka obalonego króla Aerysa, wychowuje smoki i zbiera armię, by odegrać swą rolę w walce o Żelazny Tron. Jej powrót do Westeros odmienia losy wojny. Ostatecznie to ona i Jon Snow decydują o przyszłości Siedmiu Królestw.

Gra o tron

Rodowód rodu Targaryenów

Ród Targaryenów odgrywa kluczową rolę w serialu Gra o Tron. To właśnie Aerys II Targaryen był ostatnim królem Westeros przed rozpoczęciem akcji serialu. Jego córka Daenerys ucieka z kraju jako dziecko po tym, jak jej ojciec został obalony w wyniku rebelii Roberta Baratheona.

Targaryeni są jednym z najstarszych i najpotężniejszych rodów w Westeros. Ich historia sięga czasów Podboju, kiedy to Aegon Zdobywca wraz ze smokami podbił większą część kontynentu. Przez stulecia Targaryeni rządzili Siedmioma Królestwami, dopóki ich szalony król Aerys II nie został obalony. Mimo to nadal mają prawa do tronu jako potomkowie Aegona.

Żelazny Tron i jego historia

Żelazny Tron jest symbolem władzy nad Siedmioma Królestwami. Ten monumentalny tron wykuty z ostrzy mieczy pokonanych przeciwników Aegona Zdobywcy znajduje się w Czerwonej Twierdzy w stolicy Westeros - Królewskiej Przystani. Od czasów Aegona Targaryena każdy król Siedmiu Królestw zasiadał na Żelaznym Tronie.

W serialu Gra o Tron walka o Żelazny Tron staje się głównym motywem. Po śmierci Roberta Baratheona o tron walczą rody Starków, Lannisterów, Greyjoyów i inne. Ostatecznie to Daenerys Targaryen ma największe prawo do odzyskania dziedzictwa swojej rodziny, jednak droga na Żelazny Tron nie będzie łatwa.

Smoki powracają do Westeros

Jednym z najbardziej widowiskowych wątków w serialu Gra o Tron jest powrót smoków do Westeros. Te mityczne stworzenia, które pomogły Aegonowi podbić kontynent, od dawna uznawane były za wymarłe. Jednak Daenerys Targaryen składa trzy kamienne jaja na stosie pogrzebowym swojego męża i z każdego z nich wykluwa się smok.

W miarę dorastania smoków, zyskują one coraz większą siłę i stają się potężną bronią Daenerys. Drogón, Rhaegal i Viserion towarzyszą jej w podboju Siedmiu Królestw, zionąc ogniem na jej wrogów. Choć nie brakuje tych, którzy chcą zabić ostatnie smoki, ostatecznie odgrywają one kluczową rolę w walce o Westeros.

Gra o tron

Intrygi rodu Lannisterów

Ród Lannisterów z Casterly Rock odgrywa istotną rolę w rozgrywkach o władzę w serialu Gra o Tron. Ich ambicje i knowania napędzają wiele wydarzeń. Przede wszystkim królowa Cersei z rodu Lannisterów knuje intrygi, by umocnić pozycję swoich dzieci na Żelaznym Tronie. Tywin Lannister z kolei chce, by jego ród dominował w Królestwie.

Lannisterowie nie cofają się przed niczym, by osiągnąć swoje cele. Zdradzają sojuszników, mordują niewinnych, knują potajemne układy. Jednak w miarę rozwoju wydarzeń okazuje się, że nie wszystkie ich knowania zakończą się sukcesem. Los potrafi płatać okrutne figle nawet temu dumnemu rodowi.

Najważniejsze postaci serialu

 • Jon Snow - jeden z głównych bohaterów, tajemniczy syn Eddarda Starka
 • Daenerys Targaryen - córka obalonego króla, matka smoków
 • Tyrion Lannister - młodszy brat bliźniaków Cersei i Jaimego
 • Arya Stark - córka Eddarda, wojownicza dziewczyna
 • Bran Stark - syn Eddarda obdarzony jasnowidzeniem

Gra o Tron opowiada losy wielu barwnych postaci, których ścieżki splatają się w nieustannej walce o władzę. Każda z nich odgrywa ważną rolę w tej opowieści. Widzowie mogą kibicować ulubionym bohaterom i z zapartym tchem śledzić ich losy na przestrzeni sezonów.

Podsumowanie serialu Gra o Tron

Serial Gra o Tron to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych i najbardziej docenianych produkcji ostatnich lat. Opowieść o walce o władzę w fantastycznym świecie Westeros wciągnęła miliony widzów na całym świecie. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji obejrzeć tego hitu, koniecznie nadrobić zaległości! Serial dostępny jest na takich platformach jak ekino czy eKino TV na tych serwisach możesz obejrzeć wszystkie najnowsze vod seriale.

Akcja produkcji dzieje się w fikcyjnym świecie, w którym lata temu dynastia Targaryenów podbiła kontynent zwany Westeros. Po rebelii i obaleniu ostatniego króla z ich rodu, o władzę rywalizuje kilka rodów szlacheckich. Każdy chce zdobyć mistyczny Żelazny Tron. Intrygi, zdrady i walki stanowią kanwę tej historii.

Wśród postaci warto wymienić m.in. Eddarda Starka, lorda Winterfell, który zostaje ścięty za zdradę króla. Jego dzieci muszą radzić sobie same w okrutnym świecie. Są też Daenerys Targaryen, która wraz ze smokami chce odzyskać tron przodków oraz Tyrion Lannister, karzeł z potężnego rodu z Casterly Rock. Losy bohaterów splatają się w fascynującą opowieść.

Fani seriali fantasy i produkcji kostiumowych pokochają ten serial. Świetnie napisana fabuła, barwne postaci i znakomita obsada aktorska sprawiają, że seans staje się prawdziwą ucztą. Jeśli jeszcze nie widziałeś Gry o Tron, koniecznie nadrobić zaległości. Gwarantujemy, że nie pożałujesz poświęconego na ten serial czasu!

Podobne seriale

Laura Mańkowska

Laura Mańkowska

Witaj! Jestem Laura, architektką światów filmowych na moim portalu! Tutaj każda recenzja to podróż w głąb emocji i fabuły. Moje słowa to nitki, które splecione tworzą sieć opowieści, uwięzionych w kadrach. Odkrywam dla Ciebie niezwykłe historie, ukryte między wierszami dialogów i dramatycznych scen. Moje recenzje są jak klucze, otwierające drzwi do magicznych światów. Tutaj pasja spotyka się z merytoryką, tworząc społeczność kinowych entuzjastów. Zapraszam Cię do mojego kina marzeń!

Oceń serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
Ocena: 9 Liczba głosów: 23133

Udostępnij